ورود به سایت
» » همایش روز روانشناس و نقش روانشناسان در مشارکت در مدیریت بحران

همایش روز روانشناس و نقش روانشناسان در مشارکت در مدیریت بحران

در تاریخ : 09.02.98
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 109

همایش روز روانشناس با محوریت نقش روانشناسان در مدیریت بحران برای گروههای فوریتی طرح محب استان اردبیل با حضورمعاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ، معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان ، فرماندار شهرستان نیر و جمعی از روانشناسان شهرستانهای تابعه در شهرستان نیر برگزار گردید.


دراین نشست دکتر بهمن صدیق معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ضمن اشاره به بلایای طبیعی اخیر و نقش خوب روانشناسان در کاهش آلام بازمانده های این حادثه گفت: بحث حمایتهای روانی و اجتماعی در بالایا و مداخلات به موقع و درست کارشناسان به منظور تسکین و انجام حمایتهای روانی اجتماعی در بسیاری از موارد منجر به اعتماد و مشارکت اجتماعی می شود .


طاهره رزاقپور معاون توسعه پیشگیری ضمن تبریک روز روانشناس از ضرورت ارائه آموزش های تخصصی به روانشناسان برای مداخلات روانی اجتماعی و آمادگی کامل تیم های فوریتی طرح محب به منظور پیشگیری و کاهش بروز مشکلات روانی اجتماعی افراد در مواجهه با بلایای طبیعی اشاره کرد.


دکتر صدیق حمایتهای روان شناختی را بسیج توانایی ها ، کاهش درد و آلام افراد و افزایش و ارتقاء توانایی های فرد در شرایط فشار و استرس یاد کرد و گفت: لازم است در توزیع این توانایی ها افراد متخصص از دانش و مهارتهای حرفه ای برخوردارباشند.


ایشان ادامه داد: درتوانمندسازی افراد حادثه دیده مشارکت در بهبود اوضاع یک خلاقیت حرفه ای است لذا ارتقاء حق مالکیت محلی و بومی ، کنترل زندگی شخصی و اجتماعی ، بازسازی شبکه های اجتماعی طبیعی و یکپارچگی افراد را تقویت خواهد کرد.


درادامه مهندس امامی فرماندار شهرستان نیر هم با عنوان این مطلب که تلاش روانشناسان در تمامی حوزه های روانشناختی موید اثر گذاری مطلوب در سطح جامعه است گفت: در نتیجه این اثر گذاری خوب است که مهارتهای زندگی بهبود یافته و سلامت های فردی واجتماعی و سرمایه های اجتماعی ارتقاء می یابد .


فرماندار شهرستان نیر تصریح کرد: امروز مباحث مربوط به روانشناختی افراد نیاز ضروری شهروندان بوده و در این خصوص بهتر است اهمیت موضوع حساس سازی شود تا امکان مقابله با شرایط بحرانی به خوبی مسیر شود.


در این کارگاه روانشناسان تیم های فوریتی از سراسر استان حضور داشتند و طی یک کارگاه آموزشی مفید ضمن استفاده ازآخرین دانش علمی مدیریت بحران از بعد روانشناختی از تجربیات مفید میدانی مدرس در حادثه سیل اخیر استفاده شد.


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری