ورود به سایت
» » برگزاری نشست تخصصی و کارگاه آموزشی سامانه طلاق (تصمیم)

برگزاری نشست تخصصی و کارگاه آموزشی سامانه طلاق (تصمیم)

در تاریخ : 15.12.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 314

 

نشست تخصصی و کارگاه آموزشی سامانه طلاق (تصمیم) با حضور مدیرکل امور اجتماعی استانداری ، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ، معاون دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ، مدیرکل و معاونین بهزیستی استان و جمعی از مسئولان مراکز مشاوره در محل استانداری اردبیل برگزار شد .

در این نشست دکتر ستاری مدیرکل بهزیستی استان در ارتباط با موضوع طلاق با اذعان اینکه با رویکرد پیشگیرانه و مداخله ای مواجه هستیم گفت: در این ارتباط 8 مرکز تخصصی ازدواج وطلاق توسعه وگسترش یافته است .

مدیرکل بهزیستی استان با بیان این مطلب که درسطح استان 70 مرکز مشاوره پیرامون ازدواج و طلاق فعالیت دارند تصریح کرد: راه اندازی و با ایجاد کمپین ازدواج آگاهانه و تداوم زندگی مشترک که طی دو مرحله فعالیت خود را آغاز نموده است بخشی از فعالیتهای مربوط به اقدامات پیشگیرانه قلمداد می شوند.

ستاری در رابطه با آموزش های قبل از ازدواج نیز اظهار داشت: در کنار آموزش های مربوط به زندگی، آموزشهایی چون مهارتهای زندگی ، آموزش های قبل ، حین و پس از ازدواج ، مهارتهای فرزند پروری و سایر موارد مشابه به زوجین آموزش داده می شود.

ایشان در رابطه با فعالیت مراکز کاهش طلاق در استان هم اضافه کرد: در طی 9 ماهه گذشته تعداد 2 هزار و300 نفر به کلینکها مراجعه کرده بودند که با راهنمایی به موقع تعداد 345 نفر از این افراد منجر به سازش شدند.

وی در ادامه یکی از خدمات بسیار خوب سازمان در قبال آسیب دیدگان اجتماعی را احصاء علتهای طلاق عنوان کرد و گفت: با این اقدام علتهای 44 گانه طلاق استخراج شده و در صدد رفع این مشکلات با همکاری نهادهای اجرایی بویژه دادگستری ، استانداری و سایر دستکاههای متولی اجتماعی هستیم .

وی همچنین در خصوص چارچوب راه اندازی سامانه طلاق (تصمیم) افزود: ثبت نام زوج یا زوجه ، غربالگری ارجاع و پیگیری اقدامات از جمله خدماتی است که در این سامانه تعریف شده است .

در ادامه شفیعی مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل هم با بیان این مطلب که تا سال 1403 چشم اندازی از ساختار اجتماعی در ارتباط با نحوه ارائه خدمات مشخص خواهد شد گفت: در این سند مراکز مشاوره ، بخش های غیردولتی ونحوه کیفیت دهی خدمات در نظر گرفته شده است تا از این طریق خدمات قابل قبولی ارئه شود .

مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل در خصوص رشد پدیده طلاق در استان تصریح کرد: با توجه تعاریفو علت های بدست آمده شواهد نشان می دهد که برخی از خانواده های ما ازکمبود ارتباط عاطفی رنج می برند و این مسئله منجر به سردی روابط زوجین و در نتیجه بروز پدیده منفور طلاق می شود .

شفیعی ادامه داد : درطی چند سال اخیر از سوی وزارت کشور و دفتر مقام معظم رهبری در خصوص توجه جدی به مسئله خانواده و بنیان های اساسی در تشکیل اجتماع تمهیدات خوبی در نظر گرفته شده است .

وی همچنین اظهارداشت : همه ما علاوه بر مسئولیت ها و وظایف محوله عهده دار مسئولیت اجتماعی در قبال آیندگان هستیم برای اینکه در فضای فعلی میزان آسیب پذیری افراد بیشتر است و تنها را ه آن مشارکت همگانی در کنترل ، کاهش و پیشگیری از این گونه آسیب ها را می طلبد.

در ادامه دکتر ارجمندی معاون دفتر امور آسیب دیگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور هم با اذعان این مطلب که تغییرات بوجود آمده در شرایط حاضر و در نتیجه تغییرشیوه و سبک زندگی افراد گفت: بواسطه شرایط موجود سبک والگوی زندگی خانواده ها دچار تزلزل شده و کارگردهای خود را از دست داده اند .

معاون دفتر امور آسیب دیگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور عوامل فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی را در پیوست و تشکیل ساختار یک خانواده مهم دانست و گفت : اگر چنانچه کوچکترین خلل و یا کوتاهی در این ارزشها بوجود آید شاهد از هم گسیختگی بنیان های خانواده و در کنار آن شاهد گسترش پدیده طلاق خواهیم بود .

دکتر ارجمندی در رابطه با سامانه طلاق هم اضافه کرد: این سامانه در حقیقت توانسته است پیوند بین مسئولین و خانواده ها را مستحکم کند و یک نوع هم صدایی و همفکری ایجاد کرده است .

 

 

بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری