ورود به سایت
» » برگزاری سومین جلسه کمیته مناسب سازی اماکن و فضاهای عمومی

برگزاری سومین جلسه کمیته مناسب سازی اماکن و فضاهای عمومی

در تاریخ : 08.12.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 263

سومین جلسه ستاد مناسب سازی استان با حضور مدیرکل دفتر فنی استانداری ، مدیرکل و معاون امور توانبخشی بهزیستی استان ، فرماندار و شهردار نیر ، مدیران و کارشناسان دستگاههای اجرایی عضو ستاد در محل سالن شهید رجایی استانداری اردبیل برگزار گردید.


دراین نشست دکتر ستاری مدیرکل بهزیستی استان به بیان اینکه در شاخص های عمومی ارزیابی عملکرد بحث مناسب سازی یکی از معیارهای اصلی قلمداد شده است گفت: خوشبختانه یکی از ملاک های کلیدی در رسیدگی به عملکرد دستگاهها و تسهیل دسترسی معلولان به خدمات شهری رعایت اصول و ضوابط مناسب سازی اماکن و معابر عمومی است که دستگاهها می بایست برای ایمنی و سهولت دسترسی معلولین تلاشهای بیشتری را بنمایند.


مدیرکل بهزیستی استان در بخش دیگر ازسخنان خود ضمن تاکید بر ادامه روند پیگیریهای مربوط به مناسب سازی افزود: لازم است دستگاههای اجرایی در سال آتی در رابطه با پیش بینی و جذب اعتبارات مناسب سازی ساختمانهای دستگاههای دولتی گام های مثبت تری را بردارند.


در ادامه منهدس کنعانپور مدیرکل دفتر فنی استانداری هم اظهارداشت: استانداری اردبیل در سال آتی با تمام توان ضمن بررسی صورتجلسات و مصوبات سالهای قبل درصدد بهبود وضعیت و تکمیل فرآیندهای مرتبط ، مسئله مناسب سازی را پیگیری خواهد نمود.


وی اضافه کرد: 10 درصد افراد دنیا از معلولیت رنج می برند لذا وظیفه دولتها تسهیل و دسترسی آسان معلولان وجانبازان به خدمات شهری و امکانات عمومی است و در این راستا همت همگانی نیاز هست .


کنعانپور بهسازی و اعمال ضوابط مناسب سازی معابر درسال جدید را دراولویت برنامه های اجرایی یاد کرد و گفت: با توجه به بررسی های بعمل آمده کف سازی معابر و فضاهای شهری و مناسب سازی اماکن عمومی بویژه مجتمع های خدماتی و رفاهی از جمله برنامه ها و اولویت های اساسی در سال جدید خواهد بود.


افزودنی است : تقویت و همراهی دستگاههای اجرایی به منظور رعایت کامل آیین نامه ها و ضوابط مناسب سازی در استان ، مناسب سازی فضای عمومی بانکها، پاسگاههای پلیس راه و مجتمع های خدماتی و رفاهی بین راهی، ساماندهی تابلوهای پارک خودرو معلولین و جانبازان در سطح شهر ، پیگیری پخش سریال شهری برای همه با موضوع مناسب سازی از طریق شبکه استانی و ساماندهی مراکز آموزشی از جمله موضوعات مورد بحث این نشست بود .

 


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری