ورود به سایت
» » معاون پیشگیری بهزیستی :

معاون پیشگیری بهزیستی :

در تاریخ : 18.11.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 115

اردبیل - ایرنا - معاون پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت: 600 پایگاه اجتماعی سلامت این سازمان در نقاط مختلف کشور به مردم خدمات رایگان ارائه می کنند.


به گزارش ایرنا ، بهمن صدیق روز چهارشنبه در آیین افتتاح موسسه پیشگیری از آسیب های اجتماعی پرتو در اردبیل افزود: ارائه مشاوره ها و خدمات مددکاری رایگان و ارتقای عوامل محافظ در مناطق آسیب دیده و حاشیه با کمک همیاران، معتمدین محلات و شهروندان از جمله اهداف پایگاه های سلامت اجتماعی است.


وی با اشاره به اینکه اکنون افزون بر 600 هزار نفر زیرپوشش خدمات مختلف این پایگاه ها قرار دارند ، اظهار داشت: علاوه بر این 800 گروه همیاران سلامت اجتماعی و روان نیز در کشور فعال بوده و به ارائه خدمات می پردازند.


صدیق با بیان اینکه معضلات اجتماعی در حال تغییر چهره هستند، افزود: برای فهم درست و عملکرد صحیح باید از ظرفیت سازمان های مردم نهاد بهره برد چرا که این سازمان ها به عنوان بازوان مشورتی و اجرایی دولت نقش مهم و اثرگذاری دارند.


او رصد آسیب های اجتماعی در جامعه را از وظایف اصلی بهزیستی برشمرد و اظهار داشت: اگر برنامه ریزی ها بر اساس شواهد درست پایه گذاری نشود تاثیرگذار نخواهد بود و برای همین استفاده از سیستم های فناوری و سپردن کار به پایگاه ها و همیاران برای سنجش و پیمایش آسیب های اجتماعی یکی از اولویت هاست.


وی نقش مهم همیاران سلامت در جریان سازی و ایجاد راهبردهای جدید برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی را یادآور شد و بیان کرد: پاسخ سازمان به مسائل اجتماعی بعنوان نهادی که بیشتر معضلات اجتماعی کشور را حل و فصل می کند باید به موقع و صحیح و با نگاهی نوین باشد.


معاون پیشگیری سازمان بهزیستی کشور افزود: هدف اصلی در حوزه پیشگیری شناسایی عوامل مستعد و خطر و استفاده از همه ظرفیت ها و مولفه های برای کاهش آسیب های اجتماعی است چرا که پیشگیری کم هزینه تر و اثرگذارتر از درمان است.


وی با رد این ادعا که سن اعتیاد در کشور به 9 سال رسیده، اظهار داشت: بر اساس رصد، پیمایش و بررسی های صورت گرفته بر روی 130 هزار نفر معتاد به مواد مخدر در کشور گروه در معرض خطر 18 تا 30 سال می باشد.


او بیان کرد: آسیب های اجتماعی بر اساس قوت، شدت و شیوع محاسبه و تعیین می شود و فرمول های آماری نیز بر اساس ضرایب همبستگی آنها محاسبه می شوند.

صدیق با اشاره به نقش رسانه ها در کاهش آسیب های اجتماعی افزود: رسانه ها نقش مهم و بسزایی در تعالی و پیشرفت جامعه داشته و جایگاه مهمی در پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد.


وی گفت: اردبیل یکی از استان های موفق در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در کشور است.

 

 


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری