ورود به سایت
» » توانمند سازی مهم ترین سیاست سازمان های حمایتی است

توانمند سازی مهم ترین سیاست سازمان های حمایتی است

در تاریخ : 15.10.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 145

مدیرکل بهزیستی استان وهیات همراه در سفر به شهرستان بیله سوار با قبادی فرماندار این شهر دیدار وگفتگو کرد .


دراین دیدار دکتر ستاری مدیرکل بهزیستی استان ضمن قدردانی از همراهی و مشایعت فرماندار شهرستان بیله سوار در برنامه ها واهداف سازمان بهزیستی بویژه در مسائل اجتماعی گفت: سازمان بهزیستی از جمله نهادهای علمی و تخصصی است که خدمات بسیار متنوعی به افراد تحت حمایت ارائه می نماید .


مدیرکل بهزیستی استان در رابطه به فعالیتهای حوزه آسیب های اجتماعی تصریح کرد: اجرای برنامه مصون سازی کودکان زیر سن دبستان از خطرات اعتیاد با همکاری آموزش و پرورش ودر مهدهای کودک و توسعه پایگاههای سلامت اجتماعی در محلات حاشیه نشین و پر آسیب از جمله اقدامات خوب سازمان دراین رابطه هست .


ستاری با بیان این مطلب که دولت دو اقدام بسیار مهم در سطح کشور برای اقشار آسیب پذیر انجام داده است گفت : پذیرش بیش از 9 هزار نفر از افراد تحت حمایت با عنوان پذیرش افراد پشت نوبتی ها و افزایش 3.4 برابری مستمری مددجویان ازاین اقدام ارزنده و قابل تحسین دولت می باشد .


ایشان ادامه داد: پیشگیری از معلولیتهای حتمی600 نفر از کودکان و نوزادان ازطریق غربالگری بینایی وشنوایی ، ارائه یک وعده غذای گرم و پرداخت شهریه کودکان کم برخوردار در مهدهای کودک ، ارائه آموزش های پیش از ازدواج ، ایجاد کمپین ازدواج آگاهانه ، تامین مسکن مددجویان و معلولان ، توجه و حمایت جدی از برنامه تامین مالی خرد در تقویت وتوسعه کسب وکارهای خانگی بویژه در مناطق روستایی از جمله برنامه هایی است که از طریق سازمان در خدمت افراد تحت پوشش قرارمی گیرد.


وی افزود: تنها دستگاهی که آسیب های اجتماعی و سلامت اجتماعی را کاملاً بصورت تخصصی دنبال می کند مجموعه بهزیستی می باشد بنابراین در این رابطه نیازمند حمایت جدی سایر ارگانها و نهادهای اجرایی در دستیابی به اهداف و سیاستهای سازمان در جهت نیل افراد به سمت کسب استقلال و قادر سازی آنان است.


در ادامه قبادی فرماندار شهرستان بیله سوار هم با بیان این مطلب که رسالت اصلی سازمان صرف تحت حمایت قرار دادن افراد نبوده بلکه فلسفه وجودی سازمان بهزیستی فراتر از این مسائل است گفت: اصلی ترین و مهم ترین رسالت سازمان مربوط به بحث های پیشگیری و خصوصاً تامین سلامت روحی و روانی افراد جامعه است .


فرماندار شهرستان بیله سوار اضافه کرد: رسالتی که هم اینک عهده دار آن هستید بسیارسنگین وستودنی است .امیدواریم روزی برسد که در سایه تلاشها واقداما ت خوب دولتمردان شاهد جامعه ای سالم و عاری از هر گونه آسیب و ناهنجارهای اجتماعی باشیم .

 


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری