ورود به سایت
» » ترویج فرهنگ کتابخوانی با همکاری بین بخشی و تعامل مطلوب امکان پذیر است

ترویج فرهنگ کتابخوانی با همکاری بین بخشی و تعامل مطلوب امکان پذیر است

در تاریخ : 27.09.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 134

 

ترویج فرهنگ کتابخوانی با همکاری بین بخشی و تعامل مطلوب امکان پذیر است

 

به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخانی در جامعه نشست مشترکی ما بین نهاد کتابخانه ها و بهزیستی استان با حضور مدیران کل این مجوعه د رمحل بهزیستی استان برگزار گردید.


در این نشست ستاری مدیرکل بهزیستی استان در رابطه با انعقاد تفاهم نامه مشترک ما بین سازمان بهزیستی و نهاد کتابخانه های عمومی کشور با هدف ترویج فرهنگ عمومی کتاب و کتابخوانی در جامعه و تولید افکار و ارتقاء معلومات عمومی گفت: این تفاهم نامه به لحاظ جایگاه سازمان بهزیستی کشور در حمایت از اقشار آسیب پذیرجامعه وخانواده های تحت پوشش در زمینه اجرای برنامه های فرهنگی آموزشی به منظور کنترل وکاهش آسیب های اجتماعی منعقد شده است .


مدیرکل بهزیستی استان با بیان این مطلب که ظرفیت و پتانسیل نهاد کتابخانه های عمومی در راستای ارتقاءسطح فرهنگی افراد بویژه طیف وسیعی از افراد تحت حمایت مجموعه بهزیستی برکسی پوشیده نیست گفت: در این زمینه همکاریهای خوبی در رابطه با اجرای برنامه های متعدد فرهنگی ، مسابقات کتابخوانی ، پرکردن اوقات فراغت و مناسبتها از سوی دو مجوعه در حال برگزاری می باشد .

 

ستاری در بخش دیگر از سخنان خود گسترش فرهنگ مطالعه در بین افراد جامعه هدف بخصوص زنان سرپرست خانوار ، سالمندان و گروههای سنی خردسال را از اولویت برنامه های آموزشی دانست و گفت : امیدواریم با اجرای این برنامه بتوانیم در کنترل و کاهش برخی از اسیب های اجتماعی ، آموزش مهارتهای زندگی و ارائه خدمات مشاوره ای موثر واقع شویم .


وی همچنین اظهار امیدواری کرد با راه اندازی کتابخانه خاص برای گروههای هدف سازمان مانند ناشنوایان و تهیه و تدوین کتب به خط بریل (ویژه روشندلان) بتوان گامهای خوبی در راستای کسب رضایت عمومی و بالا بردن دانش عمومیافراد برداشت .


درا دامه عزیزخانی مدیرکل نهاد کتابخانه های استان هم با اظهار امیدواری از همکاری مشترک این سازمانها در جهت کمک به افزایش معلومات عمومی خاطر نشان ساخت: این نهاد در تمامی زمینه ها آمادگی کافی برای همکاری بین بخشی و توسعه خدمات کتابخانی در تمامی نقاط استان را دارد .

 

شایان ذکر است : همکاری در برگزاری همایش ها و نشست های علمی و کابردی ، اجرای برنامه های مشترک در زمینه های فرهنگی ، مسابقات کتابخوانی ، مطالعه مفید ، اوقات فراعت ، انجام پژوهشهای مشترک جهت شناسایی اولویتهای مورد علاقه گروههای هدف سازمان ، همکاری در برگزاری دوره های آموزشی ویژه کتابداران بخش نابینایان ، کارگاههای آموزشی در حوزه آسیب های اجتماعی ، ارائه خدمات مشاوره ای و روانشناختی و غیره از جمله تعدات مشترک در این رابطه می باشند.


افزودنی است : همکاری با نهاد در مناسب سازی ورودی کتابخانه های عمومی برای استفاده افراد درای معلولیت ، ایجاد پیشخوان خدمات کتابخانه ای در سرای سالمندان ، اجرای برنامه های قصه های گویی و جمع خوانی در مهدهای کودک وفراهم نمودن زمینه بهره مندی اعضای دارای معلولیت جسمی و حرکتی از خدمات مراکز توانبخشی تحت پوشش سازمان از جمله تعدات سازمان بهزیستی در قبال گروههای هدف هست .

 

 


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری