ورود به سایت
» » در کارگروه مدیریت آسیب‌های اجتماعی مطرح شد؛

در کارگروه مدیریت آسیب‌های اجتماعی مطرح شد؛

در تاریخ : 26.09.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 176

اردبیل-خانه به دوشی مراکز حمایتی، عدم ورود جدی صدا و سیما در مباحث آموزشی و فرهنگسازی کودکان کار و چگونگی آگاهسازی خانواده‌ها در نحوه برخورد با چنین آسیب‌های اجتماعی بسیار گران تمام خواهدشد.

به گزارش خبرنگار مهر، کارگروه اجتماعی ساماندهی کودکان خیابانی پیش از ظهر یکشنبه با حضور اعضای این ستاد و با محوریت حمایت از کودکان کار و خیابانی در سالن کنفرانس شیخ‌صفی استانداری برگزار شد.

در این نشست رئیس مرکز حمایتی و آموزشی کودک و خانواده اردبیل تصریح کرد: با خانه به دوش شدن مرکز حمایتی کودک و خانواده و انتقال مرتب این مرکز به مکان‌های مختلف به اعتماد خیران و خانواده‌های کودکان آسیب وارد آمده و مانع از تحقق برنامه‌های حمایتی خواهد شد.

نصرالله‌زاده ادامه داد: با درنظر گرفتن مکان ثابت برای حمایت از کودکان کار و خیابانی کیفیت‌بخشی مطلوبی را در جلب مشارکت‌های عمومی و توانمندسازی خانواده کودکان کار شاهد خواهیم شد.

مشکل کودکان کار با ارائه گزارش حل نمی‌شود

رئیس موسسه خیریه چهارده معصوم (ع) اردبیل افزود: مشکل کودکان کار با ارائه گزارش حل نخواهد شد، بلکه نیازمند حرکت جهادی هستیم تا فعالیت‌های انجام شده محدود به برگزاری چند جلسه نباشد.

به گفته وی ۱۲ دستگاه اجرایی در موضوع مدیریت کودکان کار و خیابانی فعال هستند که برخی از آنان در عمل به تعهدات خود مشارکت و همکاری بسیار ضعیفی را دارند.

نصرالله‌زاده ادامه داد: با توجه به اینکه خیران و فعالان موسسات خیریه و حمایتی بدون مزد و حقوق در حال ادای وظایف انسانی و اجتماعی خود هستند نباید با عدم حمایت همه جانبه از چنین مراکزی باعث دلسردی و کاهش انگیزه داوطلبین شویم.

ضرورت برخورداری از حمایت درمانی کودکان کار

مدیرکل تامین اجتماعی استان اردبیل نیز در کارگروه اجتماعی ساماندهی کودکان خیابانی تصریح کرد: در بخش مدیریت کودکان خیابانی موضوع درمانی نیز مطرح بوده و مدیریت درمان تامین اجتماعی در موارد ارجاع شده این گروه از جامعه کوتاهی نخواهد کرد.

بشرخواه ادامه داد: قوانین به صورت صریح بر حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه تاکید داشته و تعامل همه جانبه تمامی دستگاه‌های اجرایی در مدیریت چنین آسیب‌هایی ضروری است.

وی یادآور شد: برای مدیریت آسیب‌های اجتماعی اطلاعات تخصصی از جامعه هدف ضروری بوده و در راستای حمایت از کودکان خیابانی و کار سازمان تامین اجتماعی بر اساس وظایف خود آماده هرگونه همکاری و تعامل است.

وظیفه خطیر شهرداری در قبال کودکان کار

سرپرست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل نیز در این جلسه تصریح کرد: شهرداری در حمایت از اجرایی شدن برنامه‌های مرتبط فرهنگی و آموزشی مراکز و موسسات خیریه وظیفه سنگینی برعهده داشته و ورود جدی نسبت به این موضوع را نیازمندیم.

آراسته با بیان اینکه در مدیریت کودکان کار و خیابانی باید به نتیجه‌گیری صحیحی از نحوه هدایت کودکان کار دست یابیم، ادامه داد: باید مشخص شود که این قبیل از افراد جامعه با برخورداری از تشکیلات یا باندهای خاص هدایت شده و یا به صورت موردی و بر اساس فقر فرهنگی و آموزشی وارد محیط‌های کاری می‌شوند.

وی یادآور شد: به منظور حمایت از کودکان کار و خیابانی ورود جدی به این بخش را به عنوان یک اصل و ضرورت مهم نیازمندیم چرا که عواقب ناشی از چنین بحرانی دامن‌گیر کل جامعه شده و آثار مخرب زیادی را در پی خواهد داشت.

بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری