ورود به سایت
» » روند افزایش کودکان کار در اردبیل آسیب‌شناسی شود

روند افزایش کودکان کار در اردبیل آسیب‌شناسی شود

در تاریخ : 25.09.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 172

مدیرکل بهزیستی اردبیل:

روند افزایش کودکان کار در اردبیل آسیب‌شناسی شود


اردبیل - مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: در هفته‌های اخیر افزایش کودکان کار در اردبیل را شاهد هستیم و این موضوع نیازمند مدیریت و آسیب‌شناسی جدی است.


به گزارش خبرنگار مهر، بهزاد ستاری پیش از ظهر یکشنبه در کارگروه اجتماعی ساماندهی کودکان خیابانی اردبیل تصریح کرد: با وجود اینکه در ماه‌های اخیر اقدامات بسیار مناسبی در خصوص توانمندسازی خانواده‌های کودکان کار و مدیریت موضوع داشتیم، اما در چند هفته گذشته شمار کودکان خیابانی در شهر افزایش داشته است.


به گفته وی در کنترل آسیب‌های اجتماعی از جمله مقابله با رشد کودکان کار و خیابانی باید ریشه‌یابی صحیحی انجام شده و با ارائه راهکارهای مناسب و زودبازده به مقابله با چنین پدیده‌هایی رفت.


مدیرکل بهزیستی استان اردبیل یادآور شد: از ابتدای سال جاری توسط بهزیستی و موسسات خیریه و غیردولتی بیش از ۲۰۰ میلیون تومان برای کودکان کار و خیابانی و توانمندسازی خانواده‌های آنان هزینه شده است.


ستاری به فعالیت دو مرکز حمایت از کودکان کار در اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: انجام اقدامات قهری و توسل به زور در جمع‌آوری کودکان کار پاسخگو نبوده و نیازمند فرهنگسازی صحیح و توانمندسازی اقتصادی و فرهنگی خانواده‌ها و آشنایی با عواقب جبران‌ناپذیر حضور کودکان در خیابان برای درآمدزایی هستیم.


وی افزود: مرکز شبانه‌روزی نگهداری کودکان کار و مرکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده از جمله موسسات فعال استان اردبیل در خصوص جلب مشارکت‌های عمومی و حمایت‌های لازم از کودکان کار اردبیلی در حال فعالیت هستند.


مدیرکل بهزیستی استان اردبیل تصریح کرد: با جمع‌آوری گزارشات نهایی نیاز ویژه ۱۰۶ کودک کار اردبیلی احصاء شده و برای انجام حمایت‌های لازم به دستگاه‌های مرتبط ارجاع شده است.


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری