ورود به سایت
» » اجرای طرح های تحقیقاتی در راستای شناخت مسائل و افزایش بهره وری سازمان بهزیستی

اجرای طرح های تحقیقاتی در راستای شناخت مسائل و افزایش بهره وری سازمان بهزیستی

در تاریخ : 21.09.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 168

اجرای طرح های تحقیقاتی در راستای شناخت مسائل و افزایش بهره وری سازمان بهزیستی

دکتربهزاد ستاری مدیرکل بهزیستی استان در حاشیه نشست کمیته پژوهش گفت: بهزیستی استان اردبیل پژوهش درباره ی موضوعات و مسائل مربوط به مددجویان این سازمان را اساس برنامه های کاری خود قرار داده است.

به گفته ی ستاری، در این راستا این سازمان در سال گذشته سه پژوهش انجام شده است که بر اساس قوانین موجود، یک درصد از کل بودجه ی سازمان را شامل می شد و در این تحقیقات، توانمندسازی معلولین، گروه های خودیار و طرح های سلامت اجتماعی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل، به همکاری ده نفر به عنوان مجری، محقق و ناظر در این تحیقات اشاره کرده و گفت: این تحقیقات ضمن نقد و بررسی عملکرد این سازمان به ارائه ی تصویری از فعالیت های انجام شده اقدام کرده اند و تأثیر وام های درون گروهی و وام های اشتغال را در گروه های خودیار روستایی و معلولان تحت برنامه های توانمندسازی را مورد ارزیابی قرار داده اند.

وی افزود: با توجه به این که یکی از مسائل اساسی ما موسسات مردم نهاد فعال در سطح محلات بود، به بررسی شیوه عملکرد آن پرداختیم و برای مان روشن شده است که چگونه می توان سطح فعالیت این گروه ها را در تقویت توانمندی های محلات بالاتر برد.

بهزاد ستاری خاطر نشان کرد: سال جاری نیز پس از نیازسنجی و بحث های کارشناسی پنج طرح به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اعلام شد که از این مجموع، سه طرح تصویب و به این سازمان ابلاغ شده است که عناوین آن به صورت فراخوان در اختیار دانشگاه ها و علاقمندان به مشارکت در اجرای تحقیقات قرار داده شده است.

ستاری افزود: با توجه به این که موضوعات این تحقیقات بر اساس نیازسنجی در میان کارشناسان تخصصی این سازمان برآورد شده اند، در نظر دارد که مسائل و مشکلات اصلی که مورد اجماع کارشناسان این سازمان است، مورد بررسی قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: در سال جاری هدف ما بیشتر این است که موانع نظری و عملی خدمات این سازمان به جامعه ی هدف را در بخش های مختلف مشاوره خانواده، مراکز نگهداری کودکان بی سرپرست و خدمات توانبخشی مورد بررسی قرار داده و پس از یافتن نتایج روشن و مشخص، به ارتقای کیفیت ارائه ی خدمات در این بخش ها هم بیفزائیم.

به گفته ی ستاری، این سازمان در اجرای تحقیقات دانشگاهی و پایان نامه های دانشجوئی با دانشگاه ها نیز همکاری می نماید که برای توسعه ی فعالیت های پژوهشی با همکاری دانشگاه ها نیز اقدام کرده است تا مسائل و مشکلات قابل بررسی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری