ورود به سایت
» » برگزاری کارگاه آموزش مهارت های اجتماعی پایه ویژه مدیران ومربیان مهدهای کودک استان اردبیل

برگزاری کارگاه آموزش مهارت های اجتماعی پایه ویژه مدیران ومربیان مهدهای کودک استان اردبیل

در تاریخ : 20.09.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 142

با توجه به گسترش انواع آسیب های اجتماعی از جمله حاشیه نشینی، طلاق، اعتیاد، خشونت و .. در سطح کشور و استان یکی از مهمترین رویکردها و برنامه ها، آموزش مهارت های زندگی برای کودکان می باشد.

براساس این رویکرد بایستی در مهدکودک ها به کودکان زندگی کردن، گفت‌وگو کردن، تخیل، خلاقیت، مدارا و صبر، گذشت، دوستی با طبیعت و لذت بردن از طبیعت ، دویدن و بازی کردن، شاد بودن، سکوت کردن، شنیدن و گوش دادن، اعتماد کردن، دوست داشتن، راست گفتن و راست بودن، مشارکت کردن، تقسیم کار و خود مراقبتی را آموخت تا جامعه ما از آسیب ها و اختلالات رفتاری و خشونت صیانت کرد.

به منظور بستر سازی مناسب برای رشد و تربیت همه جانبه نسل آینده ساز جامعه و پیشگیری مبتنی بر رشد از آسیب های مبتلا به کودکان و نوجوانان و نیز تقویت عملکرد و توانمند سازی حرفه ای مدیران و مربیان مهدهای کودک کارگاه مهارت های اجتماعي پایه با حضور معاونت امور اجتماعي بهزیستی استان - معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل و رئیس بهزیستی شهرستان اردبیل با شركت بيش از 200 نفر از مديران و مربيان مهدهاي كودك استان و کارشناسان دفتر امور کودکان در سالن مرکز آموزشی و تخصصی کارکنان بهزیستی برگزار گردید.

لازم به ذکر است کارگاه مهارتهای اجتماعی با حضور گسترده مدیران ومربیان مهدهای کودک شهرستان مشکین شهر نیز برگزار شد.

در ابتدای دوره آموزشی معاون اموراجتماعی بهزيستي استان با عنوان اينكه شكل گيري شخصيت اجتماعي انسان از دوران طفوليت آغاز مي شود گفت: براي سالم سازي محيط و افزايش روحيه نشاط و شادابي افراد جامعه بايستي آموزش هاي لازم در رابطه با ارتقاء سطح دانش وآگاهي مردم بويژه خانواده ها ارائه شود .

معاونت اموراجتماعی بهزيستي استان با اشاره به اينكه مراكز آموزشي و تربيتي بجاي ياد دهي مسائل علمي به ويژه در سنين خردسالي ، بايد مهارتهاي اجتماعی را بصوت كاملاً ساده آموزش دهند تصريح كرد: فراگيري مهارتهاي اجتماعی در بسياري از موارد جوابگوي بسياري از مسائل در آينده خواهد بود بطوريكه با فراگيري اين فنون مهارتهاي ارتباطي تقويت شده در جامعه تاثير گذاري بيشتري خواهد داشت .

شایان ذکر است : آموزش ارزش های اخلاقی به کودکان پیش از دبستان – آموزش هوش چند گانه – تقویت مهارت های پرورش تفکر و تصمیم گیری درکودکان – مهارت های خود مدیریتی – والد گری –مربیگری - حل مسله- صبر و چگونگی آموزش - صبر در کودکان در برخورد با مسائل- چگونگی مهارتهای اجتماعی در خصوص تربیت کودک - بازی درمانی و تاثیر آن در تربیت کودکان - بارش فکری در کودکان و استفاده از نظرات کودکان در خصوص مسائل- امانت داری در کودکان - اهمیت مشورت و مشارکت کودکان در حل مسائل - خود آگاهی –شناخت اعضای بدن در کودکان از جمله موارد مطرح شده دراین کارگاه بود .


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری