ورود به سایت
» » دیدار امام جمعه اردبیل با افراد دارای معلولیت در جامعه معلولان

دیدار امام جمعه اردبیل با افراد دارای معلولیت در جامعه معلولان

در تاریخ : 12.09.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 157

نماینده ولی فقیه و امام جمعه محبوب اردبیل به همراه مدیرکل ، معاون توانبخشی بهزیستی استان با جمعی از معلولان نخبه و عضو انجمن معلولان استان دیدار و گفتگو کرد .


دراین دیدار دکتر سید حسن عاملی امام جمعه محبوب اردبیل با بیان اینکه خدمات ارائه شده به افراد محروم بویژه افراد دارای معلولیت از طریق سازمان بهزیستی کاملاً مشهود و ملموس است گفت: خدمت به جامعه و بویژه افراد دارای معلولیت شرف بزرگی است بنده به نوبه خود از زحمات و تلاشهای خوب این مجموعه نهایت تشکر را دارم


نماینده ولی فقیه و امام جمعه محترم اردبیل دربخش دیگر از سخنان خود با عنوان این مورد که مشکلات همواره گریبانگیر تمامی افراد است و دراین میان محرومان و افتادگان بیشترین فشار را تحمل می کنند اضافه کرد: قطعاً رسیدگی به نیازها و مشکلات این افراد یک وظیفه انسانی و شرعی است .


دکتر عاملی پیگیری مطالبات قشر ناتوان را ازدیگر نیازهای این فراد دانسته وگفت: در رفع مشکلات و نارسایی های موجود یکی از اهرم های قوی در دستیابی به خدمات و رعایت اصل حقوق شهروندی ، پیگیری مطالبات این عزیزان است .


وی تقویت بنیه علمی افراد کم توان بویژه افراد دارای معلولیت ، تعلیم وتربیت صحیح ، تشکیل هیات های مذهبی ،تقویت فعالیتهای تربیتی و فرهنگی ، استفاده از تجربیات موفق سایر استانها ، تسهیلات بانکی ارزان قیمت ، رسیدگی به نیازهای روحی و روانی ، مسئله ازدواج و غیره را ازجمله نکات اساسی و مهم این قشر از افراد جامعه دانسته و بر احقاق این مطالبات ازسوی دستگاههای یاری رسان تاکید کرد.


ایشان همچنین افزود: بزرگترین وظیفه نظام در سطح جامعه حفظ عزت و شرف این قبیل از افراد است فلذا باید تلاش کنیم تا خدشه ای به عزت و ابروی این عزیزان وارد نشود .

درادامه دکتر ستاری مدیرکل بهزیستی استان هم از اقدامات و خدمات ارائه شده به افراد جامعه هدف گزارشی مبسوطی ارائه کرد و گفت: امروز با توجه به تغییرات بوجود آمده در سطح جامعه و افزایش دانش وآگاهی های افراد شاهد این هستیم که نگاه افراد جامعه نسبت به افراد دارای معلولیت تغییرات شگرفی یافته است .


مدیرکل بهزیستی استان با بیان اینکه سازمان به سمت فعالیتهای کاملاً تخصصی و پایه ای پیش می رود گفت: خوشبختانه در سایه تلاشهای تمامی دست اندرکاران نظام امروز با سازمانی کاملاًکارآمد ، تخصص محور ، دانش بنیان ، حرفه ای ومطالبه گر سر و کار داریم .


ستاری با اذعان این مورد که توانبخشی برند و نماد سازمان قلمداد می شود ادامه داد: فعال سازی کمیته مناسب سازی اماکن و فضاهای عمومی در سطح استان وشهرستانها، راه اندازی خانه های کوچک معلولان ، طرح مراقبت در منزل ، گسترش موسسات خیریه ، مراکز مشاوره روانشناختی معلولان ، پذیرش بیش از 9 هزار نفر از افراد پشت نوبت ، تامین مسکن ، توجه به ورزش معلولین ازجمله خدمات ارائه شده به این افراد می باشد .


شایان ذکر است نمایندگان افراد دارای هر طیف معلولیت هرکدام به بیان نقطه نظرات مهم وقابل قبول در رفع نیازهای افراد معلول پرداخته وخواستار پیگیری این مطالبات شدند.


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری