ورود به سایت
» » برگزاری کارکاه آموزشی پروژه نویسی

برگزاری کارکاه آموزشی پروژه نویسی

در تاریخ : 12.09.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 122

کارگاه آموزشی پروژه نویسی با حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ، مدیرکل و معاون توسعه پیشگیری و جمعی از تسهیلگران تیم های اجتماع محور استان در محل مرکز آموزش های تخصصی بهزیستی استان اردبیل برگزار شد.


دراین نشست دکتر ستاری مدیرکل بهزیستی استان ضمن اشاره به اهمیت و لزوم برگزاری کارگاههای اجتماع محوردر پیشگیری از اعتیاد گفت: باید رویکرد سازمان در حوزه اعتیاد به سمت رویکرد پیشگیرانه پیش برود و این مستلزم اتخاذ تدابیر درست و منطقی ، داشتن نقشه راه ، هدفمند بودن ، علمی ، تخصصی بودن به برنامه ها است .


مدیرکل بهزیستی استان تیم های اجتماع محور را از جمله ارکان و عناصر کاملاً استوار در بدنه سازمان یاد کرد و گفت: یکی از ابزراهای مهم در بحث پیشگیری از اعتیاد ، تیم های اجتماع محور هستند که در محلات ، محیط های کار و آموزشی حضور دارند.


ستاری تشکیل تیم های اجتماع محور را امری لازم و ضروری دانسته وتصریح کرد: در تدوین پروژه باید ویژگی های بومی ، محلی و منطقه ای کاملاً تخصصی و حرفه ای هدفگذاری شوند تا در اتخاذ تدابیر صحیح موثر واقع شود و این امر مستلزم انجام مطالعات و تحقیق اولیه است.


ایشان شناخت ویژگی های بومی منطقه ای را قبل از شروع برنامه پروژه نویسی یک ضرورت مهم دانسته و برشناخت دقیق از محیط ، ظرفیت های موجود آشنایی با روحیات و نیازهای آن تاکید کرد .


وی یکی از نقش های مهم و حساس تیم های اجتماع محور را برنامه ریزی و ایجاد برنامه نشاط آور یادکرد و گفت: با درنظر گرفتن شرایط اجتماعی و نوع آسیب های موجود در سطح جامعه بهتر است برنامه های شاد و مفرح برای ارتقائ بهداشت و سلامت روانی جامعه در نظر گرفته شده و بیشترین سرمایه گذاری درجهت گروههای در معرض آسیب صورت گیرد.


درادامه طاهره رزاقپور معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان هم هدف از برگزاری کارگاههای پیشگیری را شناسایی نقاط قوت و ضعف پروژه ها دانست و گفت: آنچه که برای سازمان حائز اهمیت است ارتقاء سطح دانش و معلومات تسهیلگران در تدوین مطالعات و پروژه های اصولی در اتخاذ راهکارهای خوب و منطقی است .


معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان بر لزوم فراگیری مهارتهای ارتباط موثر توسط تسهیگران تاکید کرد و گفت: یادگیری وآموزش مهارتهای دهگانه زندگی بویژه مهارت ارتباط موثر از جمله عوامل تسهیل کننده و سرمایه گذاری خوب در بحث پیشگیری ازاسیب های اجتماعی خصوصاً اعتیاد می باشد .


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری