ورود به سایت
» » ارتقاء علمی مراکز اولویت نخست خدمات رسانی است .

ارتقاء علمی مراکز اولویت نخست خدمات رسانی است .

در تاریخ : 27.08.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 148

نشست هم اندیشی انجمن های مبارزه با اعتیاد با حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ، معاون امور توسعه پیشگیری ، روانشاسنان ، مددیاران ومدیران داخلی مراکز بازتوانی و بهبودی کمپ های ترک اعتیاد در محل مرکز آموزش های تخصصی بهزیستی استان برگزار گردید.


دراین نشست طاهره رزاتقپور معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی استان با بیان اینکه برگزاری برنامه های آموزشی همواره در صدد ارتقاء وضعیت موجود ،کمک به بازتوانی واحیای نهضت خدمات رسانی به مددجویان می باشدگفت: با توجه به تغییرات بوجود آمده در سیستم های حمایت رسانی ولزوم تقویت ومشارکت در اهداف سازمان های مرتبط با امر مبارزه با اعتیاد لازم است تمامی دست اندرکاران مراکز آموزشی نسبت به ارتقاء سطح علمی و وضعیت موجود تلاش مضاعف بعمل آورند.


معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی استان با اذعان این مطلب که مراکز بهبودی واقامتی میان مدت ، مراکز نگهداری صرف نیست خاطر نشان ساخت : رسالت اصلی آنها بهبودی وبازتوانی افراد گرفتار به مواد مخدر است تا از این طریق امکان بازگشت بیماران مبتلا شده با فراغ بال به کانون خانواده وجامعه فراهم شود .


رزاقپور درادامه سازمان بهزیستی را جزو یاوران وهمیاران همیشگی مراکز بهبودی وبازتوانی دانست وگفت : آنچه که برای سازمان مهم است همان بحث نظارت بر عملکرد کلیه مراکز ، واحدها و موسسات تحت حمایت سازمان است تا با دانش ، مهارت وتخصص لازم بتوان در راستای حمایت از اقشار آسیب دیده گامهای خوبی برداشت .


وی همچنین با اشاره به این مورد که اساسی ترین هدف در اجرای پروتکل پیشگیری اولیه از اعتیاد مداخلات روانشناختی وگروههای همیار می باشد تصریح کرد: انجام مداخلات تخصصی وشناسایی افراد حمایت شونده در مراکز بهبودی می تواند سازمان رادردستیابی به نقطه مشترک که همان رسیدن به جامعه ای سالم وعاری از اعتیاد است رهنمون سازد .

 


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری