ورود به سایت
» » برنامه‌های ورزش‌ همگانی در بین جامعه هدف بهزیستی اردبیل برگزار می‌شود

برنامه‌های ورزش‌ همگانی در بین جامعه هدف بهزیستی اردبیل برگزار می‌شود

در تاریخ : 12.08.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 263

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، بهزاد ستاری ظهر امروز در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل اظهار داشت: این تفاهم‌نامه در راستای توسعه ورزش‌های همگانی در جامعه هدف بهزیستی به امضا رسیده و تلاش می‌کنیم تا موارد مورد تعهد را به نحوی شایسته اجرایی و عملیاتی کنیم.

وی افزود: به منظور ارتباط دوسویه و بهره‌گیری از توان، ظرفیت‌های فکری، زیرساخت‌ها و امکانات راهبردی در مدیریت ورزشی و تحقق اهداف مندرج در سند چشم‌انداز 1404 سیاست‌های ابلاغی توسط مقام معظم رهبری و مندرجات برنامه ششم توسعه این تفاهم‌نامه منعقد و اجرایی می‌شود.

ستاری با بیان اینکه کسب استقلال فردی، عزت نفس و روحیه جمعی و نیز توانمندسازی افراد تحت پوشش از سیاست‌ها و برنامه‌های اصلی سازمان است، گفت: سازمان بهزیستی به عنوان متولی شناسایی و ساماندهی افراد در معرض آسیب تلاش می‌کند که از همکاری و تعامل سازنده با دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوطه برای بهبود وضعیت اجتماعی آنان اقدامات سازنده‌ای انجام دهد و از سوی دیگر با توجه به نقش مهم ورزش در سازندگی جسمی و روحی افراد، ایجاد اعتماد به نفس و شور و نشاط در بین اقشار جامعه ضرورت تعامل بیش از پیش هیئت‌های ورزشی همکانی و‌ سازمان بهزیستی احساس می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل بیان کرد: تاثیر ورزش در روند توانبخشی مطلوب چشمگیر و مشهود بوده بنابراین لازم است تا به صورت کاملا تخصصی و حرفه‌ای برای جامعه هدف بهزیستی و در نهایت جامعه سالم و پویا برنامه‌های متعدد ورزشی اجرا شود.

وی تصریح کرد: با توجه به این که افراد تحت حمایت سازمان از گروه‌های سنی پایین به ویژه مهدهای کودک آغاز شده و طیف وسیعی از فرزندان شبه خانواده، سالمندان، بازنشستگان و شاغلان مراکز و موسسات غیردولتی را شامل می‌شود لازم است در این رابطه برنامه‌ریزی‌های خوب و موثری در سطح استان در نظر گرفته شود.

ستاری با اشاره به اینکه معلولان باید در جمع‌ها و اجتماع حضور پیدا کنند تا این نیاز روانی و اجتماعی خود را تقویت کنند، گفت: حضور معلولان و جانبازان در مسابقات پارالمپیک و کشوری نشان از روحیه بالای آن‌ها است بنابراین ورزش کردن سبب بالا بردن اعتماد به‌ نفس آن‌ها نیز می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با تاکید بر لزوم تهیه تقویم ورزشی برای توسعه ورزش‌های همگانی در بین جامعه هدف بهزیستی با همکاری کارشناسان در اداره اظهار کرد:  برگزاری مستمر همایش، جشنواره، مسابقه و برنامه‌های فرهنگی و ورزشی به ویژه در بین مددجویان و کارکنان در ترویج ورزش و فراهم آوردن زمینه تساوی فرصت‌های برابر برای این قشر و تعیین اولویت‌های موضوعی برای طرح در کارگاه‌ها و حضور مستمر در اتاق فکرهای مشترک در قالب این تفاهم‌نامه انجام می‌شود. 

وی همکاری و هماهنگی طرفین برای اجرای مطلوب برنامه‌ها، پایش و نظارت بر حسن اجرای برنامه‌ها، در نظر گرفتن داور و نظارت بر مسابقات، تامین سالن و یا مکان برگزاری مسابقات ورزشی، هماهنگی برای تبلیغات و یا رایزنی‌های مناسب برای برگزاری رقابت‌ها و برنامه‌ریزی و اجرای جشنواره‌های ویژه سالمندان در رشته‌های نشاط آور را از دیگر موارد مورد تعهد عنوان کرد.

ستاری افزود: استفاده از توانایی‌های علمی و ورزشی و توسعه همکاری بین دو دستگاه، پایش و نظارت بر حسن اجرای برنامه‌ها، تامین قسمتی از هدایا و جوایز در نظر گرفته شده برای شرکت‌کنندگان، همکاری در تامین سالن و مکان برگزاری کارگاه‌ها و مسابقات ورزشی، همکاری در تبلیغات و اطلاع‌رسانی برای جذب مخاطب، انجام رایزنی لازم برای حضور مددجویان در برنامه‌های اعلامی و ارسال دستورالعمل جشنواره‌های کودکان به تمامی مهدهای کودک و تاکید بر حضور حداکثری افراد تحت حمایت از دیگر تعهدات طرفین در اجرای برنامه‌های ورزشی است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت بحث ورزش در بین افراد جامعه هدف بهزیستی اظهار کرد: تعامل و ارتقای همگرایی برون سازمانی در راستای توسعه کیفی و کمی فعالیت‌ها و بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت‌های دیگر دستگاه‌ها و نهادها در رسیدن به اهداف سازمانی از الزامات ضروری در نظام توسعه پایدار و دانش بنیان محسوب می‌شود.

بهرام آقاخانی خواستار توسعه ورزش‌های همگانی به صورت ریشه‌ای، برگزاری جشنواره‌های ورزشی ویژه گروه‌های سنی پایین، دستیابی به سلامت آحاد جامعه و استفاده از ظرفیت و توان دستگاه‌ها در پیشبرد اهداف ورزش در سطح استان شد.


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری