ورود به سایت
» » گشایش برنامه پیشگیری از تنبلی چشم کودکان در شهرستان نمین

گشایش برنامه پیشگیری از تنبلی چشم کودکان در شهرستان نمین

در تاریخ : 05.08.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 326

برنامه پیشگیری از تنبلی چشم با حضورفرماندار، بخشدار و جمعی از مسئولین شهرستان نمین ، مدیرکل و معاون توسعه پیشگیری و هیات همراه در محل مهد کودک شهرستان نمین برگزار شد.

دکتر ستاری مدیر کل بهزیستی استان با اشاره به اینکه یکی ازموفق ترین و مهمترین برنامه‌های پیشگیری از معلولیت‌ها، اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم است، افزود: یکی از افتخارات بهزیستی، اجرای این برنامه به صورت مستمر از سال 74 در کشور است.

مدیرکل بهزیستی استان با عنوان اینکه تنبلی چشم دراغلب موارد هیچ علامتی ندارد وچشمان کودک در ظاهر سالم به نظر می رسد و به همین جهت باید مورد غربال قرار بگیرد اظهارکرد: سازمان بهزیستی کشور اجرای برنامه تنبلی چشم وسایر اختلالات بینایی را در دستور کار خود قرار داده است؛ از این ‌رو، برنامه تنبلی چشم برای کودکان 3 تا 6 سال قابل اجراست وبهترین سن برای تشخیص ودرمان این بیماری است .

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با عنوان اینکه درسطح استان یک هزار و 535 پایگاه ثابت و سیار خدمات غربالگری و سنجش بینایی کودکان را عهده دار هستند تصریح کرد: از این تعداد 85 پایگاه به صورت دائمی در طول سال و مابقی به صورت غیردائمی از اول آبان تا آخر آذرماه خدمات مورد نیاز را به کودکان ارائه می دهند و این فرصت طلایی برای غربالگری بینایی کلیه کودکان 3 تا 6 ساله استان در مناطق عشایری ، روستایی و شهری است که توصیه می شود خانواده های محترم با دردست داشتن شناسنامه کودکان به پایگاههای غربالگری بینایی مراجعه فرمایند .

ایشان با اظهار اینکه برنامه پیشگیری ازتنبلی چشم از جمله برنامه های موفق و کاملاً پایدار در سطح برنامه های سازمان بهزیستی می باشد گفت: در سال گذشته تعداد 69 هزار و218 نفر از کودکان 3 تا 6 سال غربالگری شده بود که از این تعداد یک هزار و 969 (کودک) بیمار تشخیص داده شده بودند وکه از این تعداد 508 کودک دارای اختلال آمبلیوپ یا تنبلی چشم وبقیه دارای سایر اختلالات بینایی بودند.

ایشان همچنین به اجرای برنامه غربالگری شنوایی نوزادان ، انجام مشاوره های ژنتیک ، آگاهسازی پیشگیری از معلولیتها در پایه های دهم ویازدهم مدارس از جمله برنامه های معاونت توسعه پیشگیری است که سازمان در راستای پیشگیری از هرگونه معلولیتها در اولو یت برنامه های خود قرارداده است .

وی همچنین در رابطه با اجرای طرح ازدواج آگاهانه نیز افزود: فاز اول این طرح بصورت وسیع از 26 مهرماه به مدت یک هفته در سراسر استان اجرا گردید ومرحله دوم طرح بعد از ماه صفر اجرا خواهد شد .

در ادامه ناصری فرماندار شهرستان نمین هم ضمن اظهار خرسندی از خدمات ارزنده و قابل تحسین مجموعه بهزیستی در سطح آحاد جامعه درپیشگیری از انواع مختلف آسیب های اجتماعی ، معلولیتها و تامین سلامت روحی و روانی افراد بر ادامه همکاری بین بخشی و افزایش نشاط اجتماعی و نیز دستیابی به سلامت جامعه تاکید کرد.

فرماندار شهرستان نمین جامعه سالم را درگرو انجام مداخلات به موقع ، و پیشگیری های اولیه دانست و گفت: باید تمامی سازمانها ودستگاههای اجرایی که عهده دار تامین سلامت اجتماعی می باشند همانند سازمان بهزیستی به رسالت خود عمل کنند و مسئولیت پذیری خود درقبال افراد جامعه را با همت مضاعف تقویت ودنبال کنند.


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری