ورود به سایت
» » غربالگری به موقع فرزندان3تا 6 سال ضامن سلامت بینایی است

غربالگری به موقع فرزندان3تا 6 سال ضامن سلامت بینایی است

در تاریخ : 02.08.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 389

برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم کودکان 3 تا 6 ساله همزمان با سراسر کشور و با حضور معاون توسعه پیشگیری و کارشناسان بهزیستی استان درمهد کودک ایلناز اردبیل افتتاح شد.

رزاقپورمعاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان هدف کلی برنامه غربالگری تنبلی چشم را ارتقاء سطح سلامت بینایی کودکان 3 تا 6 سال در استان دانست و یادآور شد: کاهش شیوع و بروز تنبلی چشم در کودکان 3 تا 6 سال ، افزایش میزان دسترسی کودکان به خدمات غربالگری بینایی به ویژه در مناطق محروم، روستایی و صعب‌العبور، افزایش میزان آگاهی آحاد جامعه از تنبلی چشم، سایر اختلالات بینایی و راه‌های پیشگیری و درمان آن از اهداف اختصاصی برنامه غربالگری تنبلی چشم محسوب می‌شود.

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان با عنوان اینکه هم اکنون هشتاد و پنج پایگاه دائمی و یک هزار و450 پایگاه غیردائمی در شهرها ، مناطق شهری و روستایی خدمات غربالگری را انجام می دهند تصریح کرد: در مناطق روستایی وعشایری که امکان مراجعه به پایگاههای تشخیص وغربالگری وجود نداشته باشد سازمان خدمات خود را از طریق واحدهای غربالگری به تمامی کودکان مورد نظر ارائه می دهد .

رزاقپور ادامه داد: در حقیقت طلایی ترین سن برای مراجعه کودکان به معاینات غربالگری بینایی 3 الی 6 سال است که با انجام به موقع این مداخلات می توان با شناسایی وتشخیص به موقع اختلالات بینایی از بروز معلولیتهای کم بینایی ویا نابینایی جلوگیری کرد.

وی یادآور شد: این برنامه برای کودکان 3 تا 6سال انجام می‌شود و والدین می‌توانندبادردست داشتن شناسنامه کودکان به همراه کودکان خود تا پایان آذر ماه به واحدهای غربالگری بینایی درسراسر استان مراجعه کنند.


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری