ورود به سایت
» » نشست خبری مدیرکل بهزیستی استان اردبیل

نشست خبری مدیرکل بهزیستی استان اردبیل

در تاریخ : 26.07.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 282

بهزاد ستاری در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اردبیل اظهار کرد: از سال گذشته توسعه مراکز غیردولتی بهزیستی در استان اردبیل با جدیت دنبال شده و در این خصوص شاهد ایجاد 80 مرکز غیردولتی هستیم.
وی افزود: با پیگیری سیاست‌های مربوط به واگذاری مراکز غیردولتی، 30 مجتمع خدماتی بهزیستی، 8 مرکز مشاوره روانشناسی، 52 مهدکودک، 1 مرکز روزانه سالمندان و درمان کودکان اوتیسم، 1 کارگاه تولیدی و حمایتی معلولان و 3 مؤسسه خیریه و کلینیک مددکاری به بخش‌ خصوصی واگذار شده و یا راه‌اندازی گردیده است.

 

غربال‌گری بینایی 69 هزار کودک اردبیلی

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل تصریح کرد: در حوزه پیشگیری از معلولیت‌های بینایی، 69 هزار نفر از کودکان 3 تا 6 سال اردبیلی مورد غربال‌گری قرار گرفتند که 92 درصد از جامعه هدف را شامل می‌شد.
وی ادامه داد: در آخرین غربالگری بینایی انجام یافته، 580 نفر دچار تنبلی چشم گزارش شدند و با توجه به اینکه این بیماری جزء بیماری‌های ناشناخته محسوب شده و در صورت عدم شناسایی و درمان منجر به از دست دادن بینایی فرد خواهد شد، غربالگری در این حوزه با مشارکت دستگاه‌های مرتبط با جدیت ویژه‌ای دنبال خواهد شد.
ستاری از تولد 23 هزار نوزاد در سال 96 در استان اردبیل خبر داد و اظهار کرد: صد درصد نوزادان متولد شده در استان اردبیل مورد غربالگری شنوایی قرار می‌گیرند تا چنانچه نوزادی از افت شنوایی برخوردار باشد، با تشخیص به موقع و طی مراحل درمانی از عوارض این اختلال کاسته شود.
وی افزود: سازمان بهزیستی در ارتباط با پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در ابعاد مختلف ورود پیدا کرده و نتیجه مشاوره و پیگیری‌های لازم در این خصوص کاهش 5/8 درصدی رشد طلاق نسبت به سال‌های قبل است.

 

ساماندهی 270 کودک خیابانی در اردبیل

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل به تشکیل پرونده حمایتی برای 270 کودک خیابانی اردبیل اشاره کرد و یادآور شد: رویکرد سازمان بهزیستی بر این بوده که جمع‌آوری کودکان کار به تنهایی مشکلات مربوط به این قشر را برطرف نخواهد کرد، بلکه توانمندسازی خانواده این افراد و احصاء دقیق مشکلات می‌تواند در بسترسازی تداوم حمایت‌های مورد نظر راهگشا باشد.
ستاری ادامه داد: در سال گذشته با مشارکت خیران و مؤسسات 470 میلیون تومان اعتبار با هدف حمایت از کودکان خیابانی اختصاص یافته بود و امیدواریم با تداوم حمایت‌ها شاهد توانمندسازی این قبل خانواده‌ها و توجه به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی که چنین افرادی را بیش از دیگران مورد تهدید قرار می‌دهد، باشیم.

 

برخورداری شهرهای بالای 50 هزار نفری از خدمات اورژانس اجتماعی

وی یادآور شد: اورژانس اجتماعی از جمله برنامه‌های شاخص و بسیار تأثیرگذاری بوده که توسط سازمان بهزیستی پایه‌ریزی شده و با هدف رفع آسیب‌های اجتماعی خدمات مورد نظر در تمامی استان‌های کشور ارائه می‌شود.
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل بیان کرد: در سال گذشته اورژانس اجتماعی در دو شهرستان نمین و بیله‌سوار راه‌اندازی شد تا با فعال‌سازی این بخش در حال حاضر 7 شهرستان در منطقه از خدمات مورد نظر بهره‌مند شوند.
ستاری ادامه داد: سیاست دولت برخورداری شهرهای بالای 50 هزار نفری از خدمات اورژانس اجتماعی بوده و امیدواریم با فراهم شدن شرایط لازم هر چه سریعتر شاهد راه‌اندازی این بخش در شهرهای «سرعین، نیر و کوثر» نیز باشیم.

 

حمایت از راه‌اندازی انجمن کوتاه‌قامتان بلندهمت

وی بر حمایت از راه‌اندازی انجمن کوتاه‌قامتان بلندهمت در اردبیل اشاره کرد و گفت: در صورت تشکیل این انجمن تمامی حمایت‌های مورد نظر در خصوص شناسایی جامعه هدف انجام یافته و پشتیبانی‌های حمایتی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی ارائه خواهد شد.

 

کاهش معتادان متجاهر در اردبیل

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل توضیح داد: با وجود اینکه آمار معتادان متجاهر در استان اردبیل کاهش یافته و شیوع مواد مخدر نیز نسبت به استان‌های دیگر کمتر شده است؛ تلاش برای عدم بازگشت به چرخه اعتیاد افرادی که در کمپ‌های ترک اعتیاد پذیرش شدند و فراهم آوردن استانداردهای مورد نظر از جمله محوری‌ترین برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار گرفته است.

 

کمپ مجهز ترک اعتیاد در اردبیل راه‌اندازی می‌شود

ستاری اظهار کرد: با بهره‌برداری از کمپ مجهز ترک اعتیاد که از تمامی استانداردهای مورد نظر برخوردار باشد، یکی از مهمترین دغدغه‌های حمایتی در کمپ‌های استان برطرف خواهد شد و مجموعه استانداری اردبیل نیز به صورت جدی پیگیر راه‌اندازی این مرکز است.
وی با پیش‌بینی بهره‌برداری از کمپ مجهز ترک اعتیاد اردبیل در اوایل سال آتی؛ گفت: برخی از کمپ‌های ترک اعتیاد استان از استانداردهای مورد نظر برخوردار نبوده و کمبود منابع مالی مانع از خدمت‌رسانی مناسب این بخش‌ها می‌شود و در صورت بهره‌‌برداری از کمپ جدید مورد نظر قسمت عمده‌ای از مشکلات مذکور کاسته خواهد شد.
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل یادآور شد: تعهد سازمان بهزیستی در سال گذشته ایجاد اشتغال و یا توانمندسازی 668 نفر از جامعه هدف بود و در سال جاری نیز برنامه‌های مورد نظر در حوزه توانمندسازی مددجویان با جدیت دنبال خواهد شد.

بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری