ورود به سایت
» » رفتارهای شهروندی در قابل اقشارجامعه نیازمند بازیابی جدی است

رفتارهای شهروندی در قابل اقشارجامعه نیازمند بازیابی جدی است

در تاریخ : 25.07.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 169

همزمان با هفته گرامی داشت ایمنی عصای سفید دکتر لطف الهیان شهردار اردبیل و هیات همراه به اتفاق معاون توانبخشی بهزیستی استان از جامعه روشندلان استان دیدن کردند.

دراین دیدار علی یعقوبی معاون توانبخشی بهزیستی استان ضمن ارج نهادن به جامعه معلولیت بویژه روشندلان گفت: تمامی اقشار و افرادی که از ناتوانی رنج می برند به نوعی نیازمند حمایت ، توجه و رسیدگی به نیازهای خود هستند تا از این طریق امکان برخورداری از شرایط و امکانات شهری برای این افراد فراهم شود .

معاون توانبخشی بهزیستی استان با بیان اینکه در سطح استان بسیاری از افراد جامعه هدف از معلولیت نابینایی در مضیقه هستند تصریح کرد: با توجه به برنامه ها وسیاسیتهای راهبردی سازمان که کاهش رشد معلولیت در سطح جامعه است بهتر است برنامه های غربالگری بینایی و شنوایی که همه ساله از سوی سازمان اجرا می شود بطور جدی دنبال شود تا شاهد جامعه ای سالم و بدور از هرگونه ملولیت را شاهد باشیم .

یعقوبی با اضهار اینکه تعداد 300 پرونده توانبخشی از طریق جامعه روشندلان هدایت و مدیریت می شود گفت: مددکاری و رسیدگی به نیازهای این عزیزان به تنهایی نمی تواند جوابگوی آنان باشد بنابراین آموزش های فراگیر و دامنه دار به خانواده های دارای فرزندان معلول و سایر افراد دربسیار ی ازموارد می تواند چراغ راهی برای کسب عزت واستقلال فردی این قشر از افراد قلمداد شود .

درادامه دکتر لطف الهیان شهرداراردبیل هم با گرامی داشت هفته ایمنی عصای سفید آموزش های عمومی وفراگیر را ازطریق شهرداری اردبیل را نقطه عطفی بر ارتقاء سطح آگاهی های های افراد جامعه یاد کرد وگفت: آنچه که جامعه را به سمت پویایی وسلامت اجتماعی و درکنار آنها افزایش روحیه مشارکت جویی ، مشارکت طلبی و مدیریت جامعه هدایت می کند همان آموزش های همگانی است .

شهرداراردبیل پیگیری مطالبات اقشار مختلف در رفع مشکلات ونارسایی ها را از دیگر برنامه ههای مهم واساسی در زندگی افراد دانست وگفت: اغلب نیازها ومشکلات جامعه امروز ناشی از مشکلات سخت افزاری نیست بلکه مشکلات نرم افزاری بوده واین قضیه در برخی موارد از کم آگاهی آحاد مردم خبرمی دهد.

ایشان ادامه داد: امروز رفتار شهروندی نیازمند بازیابی جدی است تا از این طریق سطح دانش وشعور اجتماعی افراد جامعه ارتقا یافته و از این ظرفیت بتوان جامعه ای سالم وتوانمند را رونق بخشید .

وی در بخش دیگر ازسخنان خود تهیه وتوزیع پیامهای کوتاه ، شعارهای بازدارنده در قابل روشندلان ، تیزرهای تبلیغاتی ، استفاده از ظرفیت شبکه های اطلاع رسانی وغیره از طریق تریبون رسانه های جمعی را موثرترین راهکار در ارتقاء دانش مردم یادکرده وبر تداوم آنها تاکیدکرد.

 

 

 


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری