ورود به سایت
» » برگزاری دوره آموزشی فقر چند بعدی

برگزاری دوره آموزشی فقر چند بعدی

در تاریخ : 19.07.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 161

دوره آموزشی فقر چند بعدی واندازه گیری شاخص های آن ویژه کارشناسان دفتر توانمند سازی زنان وخانواده منطقه 3 کشوری به مدت 2 روز بصورت نظری و کارگاهی در محل مرکز آموزش های تخصصی بهزیستی استان اردبیل برگزار گردید.

دراین نشست دکتر ستاری مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به اهمیت ولزوم شناخت فقر وعوامل منجر به این پدیده گفت: با توجه به وجود شرایط اقتصادی واجتماعی جامعه امروز، شاهد برخی از انواع فقر در بین افراد تحت حمایت هستیم که نیازمند حمایت و کاهش این قبیل از معضلات هستند.

مدیرکل بهزیستی استان برلزوم شناخت تمامی ابعاد و زوایای فقر ونیز اشرافیت کامل بر نیازهای مددجویان از سوی مددکاران تاکید کرد وگفت: برای رسیدگی به نیازهای افراد تحت حمایت لازم است تمامی دست اندرکاران ، مشاوران و بویژه مددکاران ، آموزش های کاملاً حرفه ای و تخصصی برای راهنمایی درست مددجویان فراگیرند.

ستاری دربخش دیگر از سخنان خود شاخص های فقر را حائز اهمیت دانسته و دراین رابطه استفاده از نظریه های پیرامون مسائل فقر به منظور اتخاذ سیاستها و داشتن برنامه ریزی های منسجم مورد تاکید قرارداد.

وی اشتغال زایی ، تقویت گروههای همیار محلی ، تعاونی ها ، مشارکت یابی ، بهره کندی ازمشارکت خیرین ، ارائه تسهیلات ارزان ، آگاهسازی افراد جامعه هدف ، قادر سازی وکسب استقلال فردی مددجویان را از جمله برنامه ها واهداف کلی سازمان یادکرد.

بررسی مفاهیم و ابعاد فقر، تبعات منفی وجود فقر و تشریح فقر قابلیتی از جمله مباحث مطرح شده در این دوره بود. همچنین شاخص های اندازه گیری فقر در سه دسته الف. تحصیل شامل سالهای تحصیل و حضور در مدرسه، ب. سلامت و بهداشت شامل میزان مرگ و میر کودکان زیر 2 سال و کیفیت تغذیه، ج. استانداردهای زندگی شامل دسترسی به برق، سوخت مناسب برای پخت و پز، دسترسی به وسیله نقلیه، مالکیت یکی از وسایل ارتباط با رسانه های جمعی و برخی از لوازم ضروری زندگی مانند وسایل گرمایشی و یخچال، مدت زمان دسترسی به آب آشامیدنی (کمتر از سی دقیقه) و مصالح منزل؛ معرفی شدند. نقد و بررسی روایت داستانی و مستند ویدیویی که نشان دهنده ابعا مختلف فقر بود، از سایر فعالیت های دوره مذکور به شمار می رود.

همچنین در ساعات پایانی دوره، فراگیران با گام های تدوین برنامه حمایتی و کمکی جهت کاهش ابعاد فقر آشنا شدند

 

 

 


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری