ورود به سایت
» » دیدار مردمی مدیران کل بهزیستی استان اردبیل با مردم بخش عنبران شهرستان نمین

دیدار مردمی مدیران کل بهزیستی استان اردبیل با مردم بخش عنبران شهرستان نمین

در تاریخ : 08.07.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 198

مدیران کل دستگاههای زیر مجموعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی دراستان اردبیل به اتفاق فرماندار شهرستان نمین ،امام جمعه و بخشدار شهر عنبران با هموطنان عزیز سنی شهرمرزی عنبران دیدار و گفتگو کردند.

دراین دیدار دکترستاری مدیرکل بهزیستی استان درخصوص پذیرش افراد پشت نوبت برای دریافت خدمات سازمان گفت: امسال از سوی دولت امکان پذیرش و ارائه خدمات به افراد پشت نوبت فراهم شد که بسیاری از خانواده های دارای افراد معلول ، زنان سرپرست خانوار، افراد کارافتاده می توانند با مراجعه به اداره بهزیستی شهرستانهای تابعه مراجعه نموده و درخواست خود را ارائه نمایند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل بابیان اینکه در شهرستان نمین تعداد 146 نفر از بین افراد پشت نوبتی پذیرش شده اند گفت: از این تعداد 39 نفر مربوط به بخش عنبران می باشد در همین رابطه مستمری مددجویان سازمان تاسال 96 برای هر نفر 53 هزار تومان بود که از سال 97 با رشد 4/3 برابری این مبلغ برای هر نفر در حدود 150 هزار تومان تعیین شده و پرداخت می شود.

ستاری درارتباط با طرح های اشتغالزایی نیز با عنوان اینکه سازمان 5 نوع خدمت را به افراد جامعه هدف ارائه می دهد تصریح کرد: پرداخت بیمه افراد تحت پوشش در صورت خود اشتغالی و درصورت بکارگیری مددجویان از سوی کارفرمایان در کارگاههای صنعتی و تولیدی سازمان آماده پرداخت 50 درصدی حقوق آنها می باشد.

وی از طرح های خوب سازمان در پیشگیری از معلولیتهای در سطح استان به برنامه غربالگری بینایی و شنوایی کودکن و نوزادان اشاره کرد و گفت: با اجرای به موقع و بهنگام این طرح در استان ، سال قبل در حدود 92 درصد جمعیت استان تحت پوشش قرارگفت همچنینبرای کودکان حائز شرایط کاشت سمعک نیر مبلغ 30 میلیون تومان از سوی سازمان هزینه می شود .

ایشان افزود: پرداخت کامل شهریه دانشجویان تحت پوشش ، توزیع یک وعده غذای گرم و پرداخت شهریه خانواده های کم برخوردار درمناطق روستایی ، خدمات قابل ارائه از طریق خط تلفن 123 و 1480 ، راه اندازی اورژانس اجتماعی ، پایگاه سلامت اجتماعی و مجتمع خدمات بهزیستی از جمله خدمات قابل ارائه به افراد تحت حمایت سازمان درتمامی شهرستانهای تابعه هستند .

وی در رابطه با تامین مسکن مددجویان هم اضافه کرد: در مناطق شهری مبلغ 30 میلیون و درمناطق روستایی تا سقف 18 میلیون برای خانواده های دارای دو معلول از سوی سازمان پرداخت شده است که برای افراد تک معلولی هم در حدود 12 میلیون تومان مساعدت می شود.

درادامه این دیدار اهالی مشکلات و درخواست های خود را به صورت رو در رو با مدیرکل بهزیستی استان مطرح ودستورات لازم دراین ارتباط جهت رفع آنها صادر گردید.


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری