ورود به سایت
» » برگزاری دوره آموزشی مداخلات در آزار جنسی کودکان

برگزاری دوره آموزشی مداخلات در آزار جنسی کودکان

در تاریخ : 27.06.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 183

دوره آموزشی مداخلات در آزار جنسی کودکان با حضور 30 نفر از کارکنان مراکز دولتی و غیردولتی حوزه امور اجتماعی ، مدیرکل ومعاون امور اجتماعی بهزیستی استان برگزارگردید.

درمراسم افتتاحیه این دوره آموزشی دکتر ستاری مدیرکل بهزیستی استان در رابطه با پدیده کودک آزاری گفت: کودک آزاری یک پدیده اجتماعی- فرهنگی است که نشان دهنده کاستی در جامعه است.

وی درخصوص انواع کودک آزاری هم خاطر نشان ساخت : کودک آزاری جسمی ، روانی_ عاطفی ، جنسی ، کودک آزاری ناشی از غفلت از جمله کودک آزاری هایی هستند که در برخی موارد شاهد بروز آن می باشیم

ایشان دررابطه با وظایف والدین برای جلوگیری از آزار جنسی کودکان نیز افزود: حساسیت والدین نسبت به این پدیده شوم ایجاب می‌کند که بیش از پیش مراقب فرزندانشان باشند و از سنین خردسالی آموزش‌های لازم را به آنها ارایه کنند.

وی ادامه داد: ما درمواجه با آسیب ها همواره با دو رویکرد ؛ اقدامات پیشگیرانه و اقدامات مداخله ای روبرو هستیم که دراین زمینه خوشنبختانه با تلاش کارشناسان اورژانس اجتماعی شاهد اقدامات موثری هستیم .

ایشان همچنین رصد آسیب های اجتماعی و پایش اصولی پدیده های اجتماعی را در دستیابی به جامعه و خانواده سالم مثبت ارزیابی کرد و گفت: آنچه که به سلامت اجتماعی جامعه در دستیابی به نشاط اجتماعی و سلامت روح و روان افراد کمک می کند استنتاج درست از پدیده ها ، مدیریت بحران و ارتقاء سطح آگاهی خانواده هاست .

 


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری