ورود به سایت
» » بارقه امید مددجویان بهزیستی با پذیرش افراد پشت نوبتی روشن شد

بارقه امید مددجویان بهزیستی با پذیرش افراد پشت نوبتی روشن شد

در تاریخ : 22.06.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 153

مدير كل بهزيستي استان به اتفاق اعضاي شوراي معاونين در سفر به شهرستان مشكين شهر ضمن بازديد از مراكز ، موسسات و واحدهاي زير مجموعه بهزيستي، طي نشستي با فرماندار اين شهرستان ديدار و گفتگو كردند.

دراین نشست دکتر ستاری مدیرکل بهزیستی استان با بیان اینکه یکی از عمده ترین مشکلات جامعه هدف سازمان در ارائه خدمات پذیرش افراد پشت نوبتی دریافت مستمری بود که خوشبختانه این امکان برای تمامی اداره های بهزیستی در سطح کشور فراهم شده است بطوریه تا کنون در حود5 هزار و500 نفر از افراد پشت نوبت استان پذیرش شده اند.

مدیرکل بهزیستی استان در رابطه با مستمر ی مددجویان هم تصریح کرد: خوشبختانه از سال گذشتهتاکنون مستمری مددجویان و توانخواهان 4/3 برابر(بیش از سه برابر ) رشد داشته است .

ستاری در ارتباط با توانمند سازی و اشتغال جامعه هدف بویژه در بین اقشار آسیب پذیر هم خاطر نشان ساخت: طبق برش های شهرستانی 82 مورد سهم این شهرستان بود که با همت خوب همه تلاشگران این امکان تسهیل گردیده است همچنین اجرای برنامه مالی خرد در مناطق روستایی و عضویت 150 نفر از زنان سرپرست خانوار در این برنامه از دیگر طرح های خوب سازمان در قادر سازی افراد می باشد .

ایشان درخصوص موسسات و توسعه مراکز غیردولتی هماظهارداشت : شهرستان مشکین شهر بعد از مراکز استان دومین شهرستان موفق در زمینه توسعه مراکز غیردولتی هست که 88 موسسه غیردولتی اعم از مهد کودک ، موسسه خیریه ، مراکز توانبخشی ، مراکز مشاوره ، کمپ اقامتی میان مدت ، کلینیک های خدمات متنوعی را ارائه می نمایند .

وی پیرامون مباحث مربوط به پیشگیری و مداخله در آسیب های اجتماعی هم عمده ترین مشکلات دراین زمینه را محور طلاق عنوان کرد و گفت: پدیده طلاق طی سالهای گذشته روند جهشی به خود گرفته بود که خوشبختانه این معضل با اتخاذ تدابیر درست و همکاری خانواده ها بویژه زوجین ، کنترلو رشد منفی آن متوقف شد .

ایشان اظهار امیدواری کرد : با راه اندازی سامانه ملی طلاق بتوان نرخ زوجین متقاضی طلاق جلوگیری و درصد سازش زوجین را افزایش داد.

وی ادامه داد: بحث توانمند سازی معلولین از جمله برنامه های خوب سازمان در کسب استقلال فردی توانخواهان است که دراین رابطه طرح مراقبت در منزل ، طرح توانبخشی مبتنی برجامعه از جمله این برنامه ها می باشد .

افزودنی است : راه اندازی مرکز حمایتی و مراقبتی از کودکان کار و خیابانی ، تیم های سیار اجتماع محور ، توسعه مهدهای کودک شهری و روستایی ، افزایش یارانه مراکز نگهداری ، مناسب اماکن و معابر عمومی ، تامین مسکن افراد بالای دو یا چند معلول ، تکمیل مرکز نگهداری از معلولین ذهنی ، کنترل آسیب های اجتماعی ، توجه به پدیده سالمندی از جمله فعالیتهای مهم و اساسی در برنامه سازمان و درکنار آنها شهرستان می باشند.

درادامه اکبر صمدی فرماندار شهرستان مشکین شهر هم با قدردانی ارتلاشهای ارزنده دست اندرکاران مجموعه بهزیستی بر همکاری مستمر دستگاههای اجرایی وفرمانداری در اجرای برنامه های این سازمان حمایتی تاکید کرد.

فرماندار شهرستان مشکین شهر با عنوان اینکه خدمات ارزشمندی از سوی بهزیستی استان به افراد و اقشار نیازمند ارائه می شود اظهار داشت : این خدمات بایستی به انحای مختلف به اطلاع وآگاهی عمومی مردم رسانده شود تا افراد هم از سلامت اجتماعی مطلوب وقابل قبولی در جامعه برخوردارباشند .

صمدی با اذعان اينكه ارائه خدمات از سوي يك سازمان در جهت رفع تمامي نيازهاي آنان پاسخگو نيست ودر كنار آن بايد از ساير منابع نيز استفاده شود گفت: خوشبختانه دراين شهرستان منابع متعدد و ياري رسان در كاهش نارسايي ها ونيازهاي اقشار محروم و بي بضاعت موجود است ودولت نيز هميشه پشتيباني محكم در كنار اين ظرفيتها قراردارد.

شایان ذکر است : دیدار با کارکنان ، افتتاح کلینیک مددکاری اجتماعی ، دیدار با سالمندان مرکز روزانه و دیدار با معلولان و مددجویان وبازدید ازبرنامه تامین مالی خرد دریکی از روستاهای مشکین شهر از دیگر برنامه های این سفر یکروزه بود .

 

 


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری