ورود به سایت
» » انعقاد تفاهم نامه مشترک مابین مرکز خدمات حوزه های علمیه واداره کل بهزیستی استان

انعقاد تفاهم نامه مشترک مابین مرکز خدمات حوزه های علمیه واداره کل بهزیستی استان

در تاریخ : 30.05.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 179

همزمان با فرارسیدن گرامی داشت یاد وخاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت یکدوره نشست مشترک مابین مرکز خدمات حوزه های علمیه استان و اداره کل بهزیستی در راستای آکاهسازی و سوق دادن آحاد مردم به اهداف و فعالتیها و بهره گیری از امکانات ، حمایت ها و تسهیلات بهزیستی برگزارگردید.

دراین نشست دکتر ستاری مدیرکل بهزیستی استان با بیان اینکه مراکز و موسسات غیردولتی پشتیبان و حامیانی قوی در راستای ارائه خدمات مطلوب به افراد جامعه هستند تصریح کرد: امروزه اینگونه از مراکز و موسسات در ارائه خدمات مددکاری و استفاده از ظرفیت و پتانسیل خیرین نقطه مشترک در رفع نیازهای افراد جامعه هدف هستند.

مدیرکل بهزیستی استان با عنوان اینکه فراگیری دانش ، تخصص و مهارت وانتقال این اندوخته ها به سایر اقشار در برخی از موارد جوابگوی بسیاری از نیازهای مردم تلقی می شود گفت : سازمان بهزیستی به لحاظ ماموریت و رسالت خطیر خود در تمامی زمینه ها آمادگی خود رابرای تربیت مربیان و متولیان آموزشی بالاخص در بین اقشار جامعه روحانیت اعلام می کند.

ستاری در بخش دیگر ازسخنان خود که امروز معظل طلاق دربسیاری از موارد دامنگیر برخی از خانواده ها را گرفته است خاطر نشان ساخت: آگاهسازی و اطلاع رسانی از طریق مجامع روحانیت ، مجلس وعظ و خطابه ها بیشترین تاثیرگذاری از حیث کاهش و کنترل این قبیل از پدیده ها را دارد .

وی ادامه داد: بهزیستی استان با بیش از 70 مرکز مشاوره تخصصی و عمومی آماده ارائه مشاوره های روانشناختی ازبین خانواده های نیازمند روحانیون تحت حمایت این مرکز می باشد

درادامه مسئول مرکز خدمات حوزه های علیمه استان نیز با عنوان اینکه مرکز نهادی حوزه ای و حمایتگر می باشد گفت: این مرکز با سیاستگذاری کلان و تلاش در تامین نیازهای اساسی زیستی وفرهنگی روحانیون و خانواده های ایشان را سرلوحه امورات خود قرارداده است .

وی خاطر نشان ساخت: پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی ، پرداخت مستمری ، خدمات درمانی ، تامین مسکن ، بیمه های تکمیلی و غیره را به افراد تحت حمایت از طیف جامعه روحانیون بخش از خدمات ارائه شده هستند.

شایان ذکر است درراستای انعقاد تفاهم نامه همکاری ، ارائه خدمات حمایتی ، مادی ومعنوی ، قادرسازی معلولین ، کمک های موردی ، برگزاری کلاسهای آموزشی بویژه مهارتهای زندگی وپیش از ازدواج ، وسائل کمک توانبخشی ، حمایت از دختران بازمانده از تحصیل ، حمایت از کودکان بی سرپرست ، شهریه های مهدهای کودک ، پیشگیری از معلولیتهای دوران سالمندی ، مشاوره های تخصصی ودرکنار آنها آگاهسازی جامعه از اهداف وبرنامه های سازمان بهزیستی ، سوق دادن خیرین به سمت رفع نیازهای افراد وفراهم نمودن امکان استفاده از خدمات تخصصی طلاب و روحانیون به عنوان داوطلبان همیار لحاظ شده
بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری