ورود به سایت
» » برگزاری جلسه ساماندهی سالمندان استان اردبیل

برگزاری جلسه ساماندهی سالمندان استان اردبیل

در تاریخ : 25.05.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 184

جلسه شورای سالمندان با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری ، مدیر کل و معاون توانبخشی بهزیستی و جمعی از مدیران و مسئولان دستگاههای اجرایی استان با بررسی پناسیل ها و خدمات قابل ارائه ادارات و سازمانها به سالمندان در محل استانداری اردبیل برگزار گردید.

در ابتدای جلسه دکتر ستاری مدیر کل بهزیستی استان باعنوان اینکه در سرشماری سال 95 جمعیت استان در حدود یک میلیون و270 هزار ثبت شده است که با این میزان حدود 51% از جمعیت سالمندی آقایان و49 % نیز بانوان را شامل می شود گفت: با توجه به پیش بینی های بعمل آمده جمعیت جوان طی چند سال آینده به سمت سالمندی خواهد رفت و این پدیده می تواند زنگ خطری برای نسلهای آتی باشد.

مدیر کل بهزیستی استان با اذعان اینکه در راستای تکریم ، منزلت و ارج نهادن به قشر سالمندان آیین نامه شورای ساماندهی سالمندان بر طبق قانون برنامه توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی تدوین و بمنظور عملیاتی نمودن مفاد آنها به دستگاههای اجرایی ابلاغ گردیده گفت: دستگاهها و سازمانهای اجرایی در راستای ارزش گذاری و تکریم سالمندان ملزم به رعایت آیین نامه مدون بوده و بخشی از نیازهای آنان را عهده دار هستند.

ایشان افزایش امید به زندگی وتلاش در جهت افزایش این نرخ در جامعه خاطر نشان ساخت: امروز بزرگترین ومهم ترین افراد سالمنداننیاز در جامعه ارتباط اجتماعی ویا ارزش گذاری اجتماعی به افراد جامعه است .

ستاری درادامه به توجه واهتمام جدی دست اندرکاران به پدیده سالمندی ، افزایش روحیه نشاط اجتماعی ، تولید برنامه های تقویتی ومحتوایی به منظور حفظ شادابی وامید به زندگی ، استفاده از ظرفیت وپتانسیل مراکز حمایتی غیردولتی ، توجه به رعایت مسال بهداشتی ، تغذیه ، ورزش و....را خواستار شد .

در ادامه نواداد معاون سیاسی امنیتی استاندری اردبیل نیز با اشاره به سیر جمعیت جوان به سمت سالمندی و لزوم اتخاذ راهکارهای متعدد در تکریم این افراد سالمندی را جزو برنامه با کیفیت زندگی بیان داشته و ادامه حیات این عزیزان را با حفظ شان و منزلت از ضروریاتدانست .

ایشانبر لزوم اختصاص اماکن متناسب با شرایط و نیازهایسالمندان تاکید کرد و گفت :همه ساله در راستای احترام ومنزلت افراد سالمند ازسوی دستگاههای حمایتی خدمات گوناگونی ارائه می شود ولی این اقدامات کافی نیست و می بایست با انسجام ، همسویی و همگرایی سیاست ها در پیش برد .

شایان ذکر است : بررسي مصويات قبلي ، ارائه گزارش كارگروهها ، تشريح شهر دوستدار سالمند ، جمع بندي واحصاء كليه خدمات قابل ارائه به سالمندان ، ساماندهی پارک مصلی اردبیل بصورت پایلوت درقالب شهر دوستدارسالمند، از سوي دستگاههاي مرتبط از جمله مواردی بود که دراین نشست مورد بحث وبررسی قرار گرفت .


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری