ورود به سایت
» » برگزاری کارگاه آموزشی مصون سازی خانواده محور ویژه کودکان زیر سن دبستان در برابر اعتیاد

برگزاری کارگاه آموزشی مصون سازی خانواده محور ویژه کودکان زیر سن دبستان در برابر اعتیاد

در تاریخ : 23.05.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 338

کارگاه آموزشی مصون سازی خانواده محورویژه کودکان زیرسن دبستان دربرابر اعتیاد با حضور رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی کشور ، مدیرکل ومعاون امور توسعه پیشگیری وبیش از 30 نفز از تسهیلگران پیشگیری اولیه از اعتیاد به مدت دو روز در سرعین برگزارشد.

دراین نشست ماریت قازاریان رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد بهزیستی کشور در کارگاه مصون‌سازی کودکان زیر سن دبستان و خانواده‌ها از مصرف مواد اعتیادآور در اردبیل اظهار داشت: اجرای طرح مصون‌سازی کودکان زیر سن دبستان از گرایش به اعتیاد از سال 86 آغاز شده و در حال حاضر یک هزار و 600 مهدکودک در سطح کشور از طرح مصون‌سازی کودکان زیردبستان از گرایش به اعتیاد بهره‌مند هستند.

وی افزود: مهم‌ترین اولویتی که در حال حاضر برای ما از اهمیت ویژ‌ه‌ای برخوردار است کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه معضل اعتیاد است که در این زمینه نباید از هیچ تلاشی دریغ شود، بلکه نیاز است با ارائه راهکارهای اساسی و لازم به پیشگیری و مقابله با اعتیاد به طور ویژه پرداخته شود.

رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد بهزیستی کشور گفت: اجرای این طرح نیز با هدف پیشگیری از اعتیاد در همان سنین ابتدایی در دستور کار قرار داده شده است، چرا که زمان شکل‌‌گیری شخصیت یک فرد از همان سنین ابتدایی است که این موضوع باید مورد توجه واقع شود تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

قازاریان بیان کرد: آگاه‌سازی مربیان و اولیا نیز از دیگر برنامه‌هایی است که با هدف تربیت صحیح دانش‌آموزان و کودکان در دستور کار قرار داده شده که به طور حتم اجرای این برنامه‌ها خروجی‌های موفقی به دنبال خواهد داشت و می‌تواند ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر رهنمون سازد که به همین دلیل در راستای تحقق این اهداف همکاری و مشارکت مسئولان مربوطه امری لازم و ضروری است.

درادامه دکتر ستاری مدیرکل بهزیستی استان نیز با عنوان اینکه برنامه مصون سازی کودکان سن زیر دبستان و خانواده از جمله برنامه های موفق سازمان در ایمن سازی کانون خانواده به سمت مواد اعتیاد آور هست تصریح کرد: لازم است تمام افراد جامعه از آگاهی لازم بهره مند شده و نسبت به بهبود تعامل و روابط اجتماعی تلاش مضاعف داشته باشند.

مدیرکل بهزیستی استان نقش مربیان و متولیان آموزشی را درانتقال اندوخته و تجارب خود به کودکان را بسیار حائز اهمیت دانسته و برلزوم فراگیری فنون تخصصی تعامل و ارتباط موثر تسهیلگران تاکید کرد.

ستاری با بیان اینکه کسب مهارت جرات ورزی ونه نگفتن وآموزش آنان به کودکان دربسیاری از موارد می تواند مهارتهای مقابله ای را افزایش دهد تصریح کرد: با بهبود مهارتهای ارتباطی و تعامل ارزنده با کودکان بویژه با دانش آموزان می توان ازگرایش به سمت مواد اعتیاد آور مصون ساخت.

طاهره رزاق پور معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان هم در رابطه با مصون‌سازی کودکان زیر سن دبستان و خانواده‌ها از مصرف مواد اعتیادآور تصریح کرد: هر چند اقدامات پیشگیری ملموس نبوده و دیربازده است اما موضوع مشاوره و پیشگیری به گفتمان تبدیل شده است.

وی افزود: بهزیستی استان به منظور کاهش سطح آسیب‌ها ارائه خدمات تخصصی مشاوره و پیشگیری را مورد تأکید دارد و بر همین اساس ۲۸ موسسه و انجمن در سطوح مختلف پیشگیری از اعتیاد فعالیت دارند.

معاون پیشگیری بهزیستی استان به فعالیت ۱۴ موسسه در حوزه پیشگیری از اعتیاد، ۱۲ انجمن در حوزه حمایت از ترک اعتیاد و یک انجمن کاهش آسیب اشاره کرد.

به گفته رزاق پور علاوه بر این ۱۰۰ تسهیل گر آموزش دیده نیز در امر پیشگیری مشارکت دارند و تنها در بخش مهدهای کودک و پیش دبستانی ۳۵ تیم فعال است.

برگزاری کارگاه آموزشی مصون سازی خانواده محور ویژه کودکان زیر سن دبستان در برابر اعتیاد


بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری