ورود به سایت
» » مدیر کل بهزیستی استان اردبیل: 604 مرکز بهزیستی به مردم ارائه خدمات می‌کنند

مدیر کل بهزیستی استان اردبیل: 604 مرکز بهزیستی به مردم ارائه خدمات می‌کنند

در تاریخ : 30.04.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 569
بهزاد ستاری در مراسم افتتاح طرح‌های بهزیستی اردبیل در گرامیداشت هفته بهزیستی اظهار کرد: به مناسبت هفته بهزیستی امروز شاهد افتتاح نمادین چهار طرح در شهرستان اردبیل هستیم که اولین طرح مرکز روزانه ارائه خدمات به بیماران روانی مزمن زن است که این مرکز با ظرفیت 50 نفر ارائه خدمات می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: ما پیش از این مرکر روزانه ارائه خدمات به بیماران روانی مرد را در اردبیل شاهد بودیم که در قالب این مرکز برای زنان بیمار روانی ارائه خدمات می‌شود تا مراجعین با دریافت خدمات اعم از دارو، مشاوره و راهنمایی‌های لازم به زندگی عادی خود ادامه دهند.
 
مدیر کل بهزیستی استان اردبیل گفت: در حال حاضر در استان اردبیل 5 مرکز شبانه‌روزی برای بیماران روانی ارائه خدمات می‌کنند که این خدمات برای 580 نفر در قالب خدمات شبانه‌روزی، روزانه، ویزیت در منزل و مراقبت در منزل می‌باشد.

ستاری ادامه داد: اگر امروز شاهد آن هستیم که کمتر بیمار روانی در سطح شهر وجود دارد به دلیل اقدام خوب بهزیستی در جمع آوری این بیماران است که سعی می‌کنیم آنها را به بهره‌مندی از خدمات ارائه شده در این مراکز سوق دهیم

وی در ادامه به فعالیت گروه‌های همیار با محوریت زنان سرپرست خانوارد اشاره کرد و افزود: به مناسبت هفته بهزیستی سه گروه همیار در شهرهای بیله‌سوار در زمینه تولید قارچ، پارس‌آباد تولید پوشاک و اردبیل کافی‌شاپ فعالیت خود را آغاز کردند که در هر یک از این گروه‌ها هفت نفر در مجموع 21 نفر مشغول فعالیت هستند به طوری که 40 میلیون تومان به هر یک از این گروه‌ها تسهیلات پرداخت شده است.

مدیر کل بهزیستی استان اردبیل با بیان اینکه در حال حاضر 22 گروه همیار در سطح استان اردبیل فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: توسعه این گروه‌ها در دستور کار ماست تا با نوآوری که این گروه‌ها در ورود به بازار کار و اشتغال انجام می‌دهند فرصت درآمدزایی برای این خانواده‌ها فراهم آید.

ستاری به افتتاح 52 مهد کودک در استان اردبیل در گرامیداشت هفته بهزیستی اشاره کرد و گفت: در مهدهای روستایی و مناطق محروم یک وعده غذای گرم به کودکان ارائه می‌شود که این امر باعث کنترل امر تغذیه و جلوگیری از سوء تغذیه شده و نتایج خوبی را به همراه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: در مهدهای کودک انتظار داریم در کنار آموزش زبان رسمی و فرهنگ اسلامی و ایرانی زبان محلی و بازی‌های بومی به کودکان آموزش داده شده و در مهدهای کودک طرح یاوران نیک در آموزش غیرمستقیم و ملموس نماز اجرایی شود

مدیر کل بهزیستی استان اردبیل در ادامه به فعالیت 70 مرکز مشاوره و روان‌شناختی در سطح استان اشاره کرد و گفت: در گرامیداست هفته بهزیستی نیز 8 مرکز جدید افتتاح می‌کنیم که مرکز فردای روشن یکی از این مراکز است که با وجود توانمندی علمی صاحب این مرکز خدمات مناسب مشاوره‌ای در حال انجام است.

ستاری بیان کرد: ما برنامه توسعه این مراکز را در دانشگاه‌ها و مجموعه‌های اداری دنبال می‌کنیم به طوری که در دانشگاه آزاد و بنیاد شهید مجوز راه‌اندازی چنین مراکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی صادر شده و در این زمینه برنامه‌های توسعه‌ای نیز در دستور کار است.
بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری