ورود به سایت
» » 100درصد نوزادان اردبیل شنوایی سنجی شدند

100درصد نوزادان اردبیل شنوایی سنجی شدند

در تاریخ : 23.03.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 244

بهزاد ستاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این شنوایی سنجی 97 نوزاد دارای مشکل بودند که از این تعداد 14 نفر دارای کم شنوایی متوسط ، 38 نفر دارای کم شنوایی شدید و 45 نفر دارای اختلال کم شنوایی خفیف تشخیص داده شدند.

وی ادامه داد: برای 45 نفر از نوزادان دارای مشکل شنوایی سمعک خریداری شده و برای 52 نفر از نوزادان نیز جراحی و کاشت حلزون انجام گرفت.
وی گفت: تا زمان حساس یادگیری زبان اگر مشکل کم شنوایی نوزادان تشخیص داده نشود کودکان با تاخیر به حرف زدن می افتند و در یادگیری آنها نیز تاثیر نامطلوبی خواهد داشت.
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل همچنین به اجرای طرح غربالگری بینایی در استان اشاره کرد و افزود: در سال گذشته 69 هزار و 218 نفر از کودکان سه تا 6 ساله استان که 92 درصد از کودکان واقع در این سن در استان را تشکیل می دهند غربالگری بینایی شدند.
ستاری گفت: در این غربالگری 508 نفر از کودکان دارای تنبلی چشم ، یک هزار و 387 نفر دارای عیوب انکساری ، 49 نفر استرابیسم و 25 نفر دارای بیماری های چشمی تشخیص داده شدند.
وی اضافه کرد: آمبلیوپی یکی از بیماری های چشمی است که قابل پیش بینی از سوی خانواده ها نمی باشد و تنها با مراجعه به مراکز غربالگری می توان آن را پیش بینی کرد.
وی گفت: این بیماری در صورت بی توجهی فرد را نابینا و یا کم بینا می کند که خانواده ها باید در سنین سه تا 6 سالگی نسبت به شناسایی و مقابله با این بیماری اقدام کنند.
وی بیان کرد: غربالگری بینایی و شنوایی در حال حاضر در همه خانه های بهداشت و مهدهای کودک انجام و طرح ملی غربالگری نیز آبان ماه هر سال به صورت گسترده اجرا می شود.

بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری