ورود به سایت
» » 7200 معتاد در استان اردبيل در چرخه درمان قرار گرفتند.

7200 معتاد در استان اردبيل در چرخه درمان قرار گرفتند.

در تاریخ : 07.03.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 189

خبرگزاري آريا- مديرکل بهزيستي استان اردبيل گفت: هفت هزار و 223 نفر از افراد مبتلا شده به اعتياد در سطح استان اردبيل در چرخه درمان قرار گرفته و از طريق مراجع درماني بهبودي خود را به دست آورده‌اند.

به گزارش خبرگزاري آريا از اردبيل، بهزاد ستاري پيش از ظهر امروز در جلسه بررسي کاهش و کنترل آسيب‌هاي اجتماعي در اردبيل اظهار داشت: به همت ستاد مبارزه با مواد مخدر و دستگاه‌هاي عضو نقشه راه پيشگيري اوليه از اعتياد براساس سال اجرا، گستره شهرستاني،‌ دستگاه اجراکننده با تاکيد بر شاخص رويکردهاي اجتماعي تدوين شده است.
وي  تعداد انجمن هاي پيشگيري اوليه از اعتياد را 12 انجمن برشمرد و گفت: فعاليت‌هاي انجمن از طريق حوزه‌هاي کاري شامل محيط‌هاي کاري،‌ آموزشي و محلات بوده که با عضويت 260 تيم اجتماع محور و همکاري 290 هزار نفر خدمات مختلفي به افراد ارائه مي‌دهد.
ستاري با اشاره به درمان معتادان در سطح استان بيان کرد: هفت هزار و 223 نفر از افراد مبتلا شده از طريق مراجع درماني بهبودي خود را به دست آورده‌اند که آموزش والدين دانش‌آموزان و صيانت و پيشگيري از برگشت مجدد از ديگر محورهاي مهم در زمينه کنترل و کاهش آسيب‌هاي اجتماعي هستند.
مديرکل بهزيستي استان اردبيل در مورد وضعيت طلاق و ازدواج در سطح استان از کاهش رشد نرخ طلاق در برخي از شهرستان‌ها خبر داد و افزود: هم اکنون تعداد پنج مرکز کنترل و کاهش طلاق در استان به صورت دولتي وجود دارد که دو هزار و688 نفر به اين مراکز مراجعه کرده‌اند.
وي برخي از علت‌هاي طلاق در سطح استان را اعتياد، عدم مسئوليت پذيري، دخالت اطرافيان، بيکاري، پايين بوده آستانه تحمل و ضعف در مهارت‌هاي سازگارانه دانست و تصريح کرد: جمعيت همياران سلامت روان اجتماعي، پايگاه‌هاي سلامت، انجمن ازدواج و خانواده، مراکز مشاوره‌هاي عمومي و تخصصي و موسسات خيريه از جمله مراکزي هستند که از اين طريق در رابطه با ازدواج و طلاق خدمات کاملا تخصصي ارائه مي‌شود.
مديرکل بهزيستي استان اردبيل آموزش‌هاي قبل، حين و بعد از ازدواج را بسيار حائز اهميت دانست و اظهار کرد: 408 نفر از مربيان از آموزش‌هاي تخصصي از قبيل پيش از ازدواج، ويژه همسران، کودک و نوجوان، مهارت‌هاي زندگي، ويژه طلاق و ويژه حين عقد بهره‌مند شده‌اند.

بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری