ورود به سایت
» » ديدار اعضاي شوراي معاونين بهزيستي استان اردبيل با امام جمعه شهرستان سرعین

ديدار اعضاي شوراي معاونين بهزيستي استان اردبيل با امام جمعه شهرستان سرعین

در تاریخ : 26.02.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 253

اعضاي شوراي معاونين بهزيستي استان در سفر دوره ای به شهرستان سرعین با حجت الاسلام والمسلمين محمود اصغری امام جمعه اين شهرستان ديدار و گفتگو كردند .

دراين ديدار دكتر ستاري مدير كل بهزيستي استان گفت: سازمان بهزيستي در زمينه هاي پيشگيري از معلوليتها اعم از شنوايي ، بينايي و ساير موارد گامهاي موثري برداشته است .

مديركل بهزيستي استان گفت: در رابطه بینایی سنجی در سال گذشته 69هزارکودک مورد ارزیابی قرارگرفته و 23هزار نوزاد مورد سنجش شنوایی قرارگرفته است .

 

وی افزود: در امر آسیب های اجتماعی دراین شهرستان پایگاه سلامت اجتماعی ایجاد شده تا آسیبهای منطقه

شناساییشده واز پتانسیل مسئولین منطقه و اهالی محله در پیشگیری از آسیب های اجتماعی استفاده گردد.

بعنوان مثال یکی از آسیب های مناطق روستایی ازدواج در سنین پایین است .وظیفه ما آگاهسازی مردم در امر ازدواج آسان بدون تشریفات و تجملات است نه ازدواج کورکورانه وبدون آشنایی و تحقیقات لازم .

 

ايشان در خصوص پرداخت مستمری گفت : به حمدالله در سال گذشته شاهد جهش ویژه ای در این خصوص بوده ونزدیک26میلیارد تومان با عنایت دولت محترم مستمری به معلولان و مددجویان پرداخت شده واین جهش سه برابر سال های گذشته است وشهریه دانشجویی جامعه هدف کاملا پرداخت شده است .

در شهرستان سرعین 15مهد کودک روستایی و شهری فعالیت دارند که اولا زمینه اشتغال برای عده ای فراهم شده و ثانیا حدود 400کودک در مهدها از آموزشهای لازم بهرمند می باشند .و در مناطق محروم و حاشیه شهر کودکان از یک وعده غذای گرم برخودارهستند و فرزندان خانواده های نیازمند بصورت رایگان از خدمات مهد ها استفاده می کنند و شهریه آنهارا بهزیستی پرداخت می کند.

 

هدف ما در شهرستان سرعین افزایش مراکز مشاوره بخش غیردولتی و پایگاهای سلامت اجتماعی و مجتمعات خدمات بهزیستی در روستاهای بزرگ است تا این طریق مردم از خدمات بهزیستی بهرمند شوند.

 

در مناطق روستایی شهرستان سرعین طرح C.B.Rبرگزارشده و حدود 200نفر شناسایی شده و از خدمات بهزیستی استفاده می کنند .

 

شهرستان سرعین شهر توریستی است و باید برنامه مناسب سازی فضاهای شهری از قبیل ایجاد رمپ و آسانسور در اماکن عمومی بویژه آبهای معدنی جهت تردد جانبان و معلولان عزیز تعبیه گردد.

 

 

بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری