ورود به سایت
» » توانمندسازی خانواده‌های معتادان بهبودیافته پیگیری می‌شود

توانمندسازی خانواده‌های معتادان بهبودیافته پیگیری می‌شود

در تاریخ : 29.01.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 151

بهزاد ستاری ظهر امروز در جلسه بررسی کاهش آسیب‌های اجتماعی در اردبیل اظهار داشت:‌ تلاش می‌شود تا نقش و جایگاه سازمان‌ها و مراکز غیردولتی را در چارچوب جذب مشارکت، گفتمان‌سازی، پیشگیری از اعتیاد، و آسیب‌های اجتماعی، صیانت و کارآفرینی برای گروه‌های خاص و اجتماعی شدن درمان، کاهش آسیب و حمایت‌های اجتماعی بررسی و تبیین کنیم.

وی با اشاره به برگزاری همایش منطقه‌ای صیانت و گفتمان‌سازی اجتماعی شدن مبارزه با موادمخدر در اردبیل گفت: هر یک از محورهای این همایش منطقه‌ای در قالب یک پنل علمی و پژوهشی برگزار شد که تمامی طرح‌های علمی از سوی اعضای هئت علمی دانشگاه‌های اردبیل و سمن‌های سطح یک استان تهیه شده است.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل بیان کرد: این همایش با اهداف اصلی توسعه کارکردهای اجتماعی سازمان‌های مردم‌نهاد، افزایش نقش گروه‌ها و نهادهای مختلف مردمی و نیز بسترسازی، گفتمان و فرهنگ‌سازی همگانی در راستای کنترل و کاهش تقاضای موادمخدر و روانگردان‌ها است.

ستاری پیرامون راهکارهای توسعه فرهنگ مشارکت جمعی در حوزه اعتیاد تصریح کرد: ارائه الگو و مدل‌های اجرایی و عملیاتی اجتماعی شدن، تقویت و حمایت‌های فنی، تخصصی و مالی از سمن‌ها، انجمن‌ها و تیم‌های اجتماع محور پیشگیری اولیه، شبکه سازی سمن‌ها با همدیگر، حمایت‌طلبی و مطالبه‌گری سمن‌ها از دستگاه‌ها، تقویت قانون سمن‌ها، اصلاح و تقویت تعامل و ارتباط با سمن‌ها و دستگاه‌های اجرایی، آموزش و تقویت مهارت‌های مشارکت جمعی در خانواده، مدارس، دانشگاه‌ها و محیط‌های کاری از موارد قابل طرح در پنل مشارکت مبتنی بر کار جمعی در حوزه اعتیاد است.

وی با اشاره به فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه پیشگیری از اعتیاد افزود:‌ فعالیت‌های این سازمان‌های در راستای کاهش این آسیب‌ها در جامعه حمایت می‌شود و تلاش و جدیت بر این است تا با توسعه این فعالیت‌ها زمینه‌ساز کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه در حوزه اعتیاد باشیم.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل توانمندسازی خانواده‌های معتادان را از برنامه‌ها دانست و اظهار کرد:‌ تلاش و جدیت بر این است تا با اجرای برنامه‌های حمایتی نظیر فراهم‌سزی اشتغال خانواده‌های معتادان بهبودیافته را توانمندسازی کنیم.

بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری