ورود به سایت
» » برگزاری هفتمين همايش صيانت و گفتمان‌سازي اجتماعي شدن مبارزه با موادمخدر با حضور پنج استان کشور در اردبیل

برگزاری هفتمين همايش صيانت و گفتمان‌سازي اجتماعي شدن مبارزه با موادمخدر با حضور پنج استان کشور در اردبیل

در تاریخ : 28.01.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 210

هقتمين همايش صيانت و گفتمان‌سازي اجتماعي شدن مبارزه با موادمخدربا حضور استاندار، فرماندار ، سمن‌هاي فعال در حوزه مبارزه با موادمخدر و پيشگيري از اعتياد و برخي از مسئولين و مديران ارشد استان‌هاي اردبيل، آذربايجان شرقي و غربي، زنجان و گيلان در محل سالن ولايت اردبيل برگزار شد .

دراين همايش محمد بیرجندی مديركل دفتر توسعه مشاركت‌هاي مردمي ستاد مبارزه با موادمخدر اظهار کرد: با استفاده از ظرفیت‌ نهادهای مردمی در تلاش هستیم تا آسیب‌های ناشی از اعتیاد را در کشور به حداقل برسانیم که تاکنون شاهد افزایش استقبال از این سمن‌ها در کشور بودیم.

وی با اشاره به اینکه وجود 400 سمن در استان‌های شمالغرب کشور با توجه به حجم وسیع کار اندک به نظر می‌رسد، خاطرنشان کرد: مشارکت در امر خیرخواهانه مبارزه با موادمخدر در کشور نیازمند بسیج تمامی امکانات است و ما با بها دادن به سمن‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد سعی بر ارتقای جایگاه این نهادها در کشور داریم.

بیرجندی همکار‌های بین‌نهادی و غیردولتی را در راستای اجتماعی شدن مبارزه با موادمخدر مهم خواند و افزود: برای اولین بار درصدد هستیم تا دبیران شورای هماهنگی موادمخدر 6 استان شمالغرب کشور کارگروهی مشترکی را تشکیل داده و برنامه‌های مدون خود را در این کارگروه شامل کارگروه‌های فرهنگی و مشارکت، کارگروه کاهش آسیب‌های اجتماعی و کارگروه صیانت و توانمندسازی به پیش برند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود توانمندسازی خانواده‌های معتادان ترک‌کرده را مهم ارزیابی و تصریح کرد: این توانمندسازی باید در وهله اول با ایجاد اشتغال فراگیر و پایدار در استان‌ها اجرایی شود که در این زمینه نیز نباید از ظرفیت‌های شرکت‌ها و سمن‌های غیردولتی غافل شد

دكترستاري مديركل بهزيستي استان در حاشيه اين همايش خاطر نشان ساخت: : در این همایش تلاش می‌شود تا نقش و جايگاه سازمان‌ها و مراكز غيردولتي را در چارچوب جذب مشاركت، گفتمان‌سازي، پيشگيري از اعتياد، و آسيب‌هاي اجتماعي، صيانت و كارآفريني براي گروه‌هاي خاص و اجتماعي شدن درمان، كاهش آسيب و حمايت‌هاي اجتماعي بررسي شود.

مديركل بهزيستي استان اردبیل اظهارداشت: هر یک از محورهای همايش منطقه‌اي صيانت و گفتمان سازي اجتماعي شدن مبارزه با موادمخدر در قالب يك پنل علمي و پژوهشي برگزار شد كه تمامي طرح‌هاي علمي از سوي اعضاي هيأت علمي دانشگاه‌هاي اردبيل و سمن‌هاي سطح يك استان تهيه شده است.

ستاري ادامه داد: اين همايش با اهداف اصلي توسعه كاركردهاي اجتماعي سازمان‌هاي مردم‌نهاد، افزايش نقش گروه‌ها و نهادهاي مختلف مردمي و همچنين بسترسازي، گفتمان و فرهنگ‌سازي همگاني در راستای كنترل و كاهش تقاضاي موادمخدر و روانگردان‌ها مي باشد.

وي پيرامون راهكارهاي توسعه فرهنگ مشاركت جمعي در حوزه اعتياد اضافه كرد: ارائه الگو و مدلهاي اجرايي وعملياتي " اجتماعي شدن " ، تقويت وحمايت هاي فني ، تخصصي ومالي از سمن ها ، انجمن ها وتيم هاي اجتماع محور پيشگيري اوليه ، شبكه سازي سمن ها با همديگر ، حمايت طلبي ومطالبه گري سمن ها از دستگاهها ،تقويت قانون سمن ها ، اصلاح وتقويت تعامل وارتباط با سمن ها ودستگاههاي اجرايي ، آموزش وتقويت مهارتهاي مشاركت جمعي در خانواده ، مدارس ، دانشگاهها ومحيط هاي كاري از موارد قابل طرح در پنل مشاركت مبتني بر كارجمعي در حوزه اعتياد بود.

ارائه پنل های علمی و فرهنگی ، برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای معتادان بهبود یافته و همچنین سخنرانی های علمی و جامعه شناسانه ، تجليل از انجمن هاي فعال بهزيستي استان در زمينه پيشگيري از اعتياد ونيز تجليل مهندس بهنام جو استاندار اردبيل از خدمات بهزیستی استان در بهبود وضعیت جسمانی و روانی معتادین و درمان آنها از بخش های این همایش بود.

بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری