ورود به سایت
» » » » فعالیت های دفتر مشاوره وامور روانشناختی اداره کل بهزیستی استان اردبیل

فعالیت های دفتر مشاوره وامور روانشناختی اداره کل بهزیستی استان اردبیل

در تاریخ : 16.12.94
نظرات : 0
بازدیدها : 1 139


فعالیت های دفتر مشاوره وامور روانشناختی اداره کل بهزیستی استان اردبیل

خدمات مشاوره ای و روانشناختی به دو شکل است :

1)دفاتر مشاوره و خدمات روان شناختی

2)مراکزمشاوره و خدمات روان شناختی که این مراکز در سه سطح تعریف شده است.

مراکز مشاوره اولیه یا سطح 1 که مراکز سلامت روان محلی نامیده می شود و مصاحبه اولیه روان شناختی ،آموزش های محله ای و در صورت نیاز به مداخلات درمانی ،ارجاع به مراکز سطوح 2 یا 3 را انجام می دهد.

مراکز مشاوره سطح 2 که مراکز مشاوره عمومی نامیده می شود و خدمات مشاوره روان شناختی ارائه می دهد.

مراکز مشاور سطح 3 که مراکز مشاوره تخصصی نامیده می شود و خدمات تخصصی در حیطه های مشاورهء

(1کودک و نوجوان (2کودکان استثنایی (3سالمند (4خانواده(5صنعتی و سازمانی (6تحصیلی و تربیتی (7روان سنجی (8اختلالات و مسائل جنسی (9اختلالات و مسائل روانی ارائه می دهد.

یارانه مشاوره مبلغی است که سازمان بهزیستی کشور برای حمایت از افراد نیازمند به خدمات مشاوره ای و روان شناختی به منظور ارتقاءسلامت روان جامعه پرداخت می نماید.

(( محب )) مشاوره و حمایت های روانی اجتماعی در بلایا با تاکید بر ساختارهای محله ای

vطرح توانمند سازی اجتماعات محلی به منظور پیشگیری و کاهش بروز مشکلات روانی اجتماعی در بلایای طبیعی ضمن آگاهسازی همگانی در خصوص مشکلات و آسیب های روانی اجتماعی در بروز حوادث غیر مترقبه با آموزش دادن مهارت های لازم به ویژه مهارت های مدیریت استرس،اجتماعات محلی را توانمند می سازد.

باشگاه سلامت روان خانواده

vبهداشت روان بخش جدا نشدنی از سلامت است و همانگونه که توسط سازمان جهانی بهداشت تعریف شده است :سلامت، شرایطی از رفاه کامل جسمی، روانی، اجتماعی است و فقط فقدان بیماری یا ضعف نیست. سلامت روان مانند سایر ابعاد سلامت می تواند تحت تاثیر شرایط اجتماعی اقتصادی قرار گیرد. شاخص های سلامت روان نه تنها مربوط به توانایی فردی افراد در کنترل افکار، احساسات ،رفتار و مداخلات روزمره آنهاست بلکه بربعد اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و محیطی مانند حمایت اجتماعی، استاندارد های زندگی، شرایط محیط کار و ... تاثیر دارد.

طرح غربالگری اضطراب کودکان 5 و 6 سال

vبرنامه های غربالگری که با تشخیص زود هنگام اختلالات و کاهش بار بیماری ها تاثیر عمیقی در ارتقای سلامت روان جامعه خواهدداشت .همچنین اختلالات اضطرابی دوران کودکی به دلیل ماهیت خود ،کمتر از شیوع واقعی تشخیص داده می شوندو به همین نسبت نیز کمتر درمان، دریافت می کنند. این اختلالات می توانند عاملی برای شروع بیماری هایی نظیر افسردگی ،مصرف مواد مخدر،موتیسم انتخابی و بیماری جسمی باشند .اهداف این طرح شامل :

1-شناسایی زود هنگام اضطراب کودکی

2-ارجاع زود هنگام جهت مداخلات تخصصی

3-افزایش اطلاعات والدین در خصوص پیشگیری از اضطراب کودکان

آموزش زندگی خانواده

جمعیت عمومی را مد نظر قرار می دهد. این آموزش شامل افزایش و اصلاح آگاهی ،اطلاعات و مهارت هایی است که با افزایش رضایت مندی و پایداری خانواده ها از بروز مشکلات بعدی پیشگیری نماید.

آموزش پیش از ازدواج

افراد در شرف ازدواج را مد نظر قرار می دهد و گذراندن این آموزش برای زندگی خود افراد الزامی می باشد چون یکی از مهمترین برنامه های زندگی هر فرد ازدواج اوست.

بازگشت
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری