ورود به سایت
» اردبیل| ۲۱۱ گروه تخصصی حمایت‌های اجتماعی به مناطق سیل‌زده کشور اعزام شدند

اردبیل| ۲۱۱ گروه تخصصی حمایت‌های اجتماعی به مناطق سیل‌زده کشور اعزام شدند

در تاریخ : 10.02.98
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 181

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، همایش روز روانشناس با محوریت نقش روانشناسان در مدیریت بحران برای گروه‌های فوریتی طرح محب استان اردبیل با حضور معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی، جمعی از مسئولان استانی، مسئولان شهرستان نیر  و جمعی از روانشناسان شهرستان‌های تابعه در نیر برگزار شد.

معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی در این جلسه با اشاره به بلایای طبیعی اخیر و نقش خوب روانشناسان در کاهش آلام بازمانده‌های این حادثه اظهار داشت: بحث حمایت‌های روانی و اجتماعی در بالایا و مداخلات به موقع و درست کارشناسان به منظور تسکین و انجام حمایت‌های روانی اجتماعی در بسیاری از موارد منجر به اعتماد و مشارکت اجتماعی می‌شود.


بهمن صدیق از اعزام 211 گروه تخصصی حمایت‌های روانیو اجتماعی در قالب تیم‌های محب به مناطق سیل‌زده کشور خبر داد و افزود: این گروه‌ها برای ارائه خدمات مشاوره‌ای در حوزه‌های اجتماعی و رونی به این مناطق اعزام شده‌اند.


معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی حمایت‌های روان‌شناختی را بسیج توانایی‌ها، کاهش درد و آلام افراد و افزایش و ارتقای توانایی‌های فرد در شرایط فشار و استرس دانست و گفت: لازم است در توزیع این توانایی‌ها افراد متخصص از دانش و مهارت‌های حرفه‌ای برخوردار باشند.

وی بیان کرد: در توانمندسازی افراد حادثه دیده مشارکت در بهبود اوضاع یک خلاقیت حرفه‌ای است، بنابراین ارتقای حق مالکیت محلی و بومی، کنترل زندگی شخصی و اجتماعی، بازسازی شبکه‌های اجتماعی طبیعی و یکپارچگی افراد را تقویت خواهد کرد.


معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان اردبیل نیز با تبریک روز روانشناس از ضرورت ارائه آموزش‌های تخصصی به روانشناسان برای مداخلات روانی اجتماعی تاکید کرد و افزود: آمادگی کامل تیم‌های فوریتی طرح محب به منظور پیشگیری و کاهش بروز مشکلات روانی اجتماعی افراد در مواجهه با بلایای طبیعی باید مورد توجه قرار گیرد.


طاهره رزاقپور تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم شاهد ارائه خدمات‌ مشاوره‌ای بهینه به افراد جامعه هدف کنیم ضروری است تا آموزش های لازم را به روانشناسان و مشاوران ارائه دهیم.


فرماندار شهرستان نیر نیز در این همایش با بیان اینکه تلاش روانشناسان در تمامی حوزه‌های روانشناختی موید اثر گذاری مطلوب در سطح جامعه است، گفت: در نتیجه این اثرگذاری خوب است که مهارت‌های زندگی بهبود یافته و سلامت‌های فردی واجتماعی و سرمایه‌های اجتماعی ارتقا می‌یابد.


ابراهیم امامی تصریح کرد: امروز مباحث مربوط به روانشناختی افراد نیاز ضروری شهروندان بوده و در این خصوص بهتر است اهمیت موضوع حساس سازی شود تا امکان مقابله با شرایط بحرانی به خوبی مسیر شود.


وی با اشاره به حضور روانشناسان در مناطق سیل‌زده بیان کرد: اگر روانشناسان در این مناطق به وظیفه خود درست عمل کنند به طور قطع گام موثری در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی برخواهند داشت.


به گزارش تسنیم، در این کارگاه که روانشناسان تیم‌های فوریتی از سراسر استان حضور داشتند، طی یک کارگاه آموزشی ضمن استفاده از آخرین دانش علمی مدیریت بحران از بعد روانشناختی از تجربیات میدانی مدرس در حادثه سیل اخیر استفاده شد.


دسته بندی : ---
بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری