ورود به سایت
» ديدار اعضاي شوراي معاونين بهزيستي استان اردبيل با امام جمعه شهرستان نير

ديدار اعضاي شوراي معاونين بهزيستي استان اردبيل با امام جمعه شهرستان نير

در تاریخ : 24.02.97
توسط : rasi
نظرات : 0
بازدیدها : 129

اعضاي شوراي معاونين بهزيستي استان در سفر كاري به شهرستان نير با حجت الاسلام والمسلمين ميكاييل مقدسي امام جمعه اين شهرستان ديدار و گفتگو كردند .

 

 

دراين ديدار دكتر ستاري مدير كل بهزيستي استان با اشاره به اينكه سازمان بهزيستي در راستاي سياستهاي نظام متولي سلامت اجتماعي تعيين شده است گفت: خوشبختانه مجموعه بهزيستي با مساعدت و همراهي ساير نهادها و دستگاههاي اجرايي توانسته است در زمينه هاي پيشگيري از معلوليتها اعم از شنوايي ، بينايي و ساير موارد گامهاي موثري بردارد.

 

 

 مديركل بهزيستي استان در رابطه با پديده اعتياد و راهكارهاي اتخاذ شده در اين باره گفت: تعداد 20 تيم اجتماع محور پيشگيري اوليه از اعتياد در سطح استان تشكيل شده است همچنين 3 پايگاه سلامت اجتماعي در شهرستان نير دايرشده است كه خدمات متعددي را به افراد جامعه ارائه مي دهد .

 

 

ستاري در بخش ديگر از سخنان خود آگاهسازي و ارتقاء سطح دانش خانواده ها را در مسايل گوناگون بويژه مسائل خانوادگي و ارتباطي بسيار حائز اهميت دانست و گفت : آموزش هاي بهنگام و موثر خصوصاً آموزشهاي پيش ، حين و پس از زادواج و انجام مشاورهاي ژنتيك  در بسياري از موارد مي تواند به سلامت اجتماع و درنتيجه سلامت كانون خانواده ها منجر شود .

 

 

ايشان درادامه از راه اندازي مجتمع خدمات بهزيستي در آينده نزديك خبرداد وگفت: اميدواريم با راه اندازي مجتمع هاي خدمات رسان ،  كيفيت خدمات افزايش داشته وسطح رضايت افراد جامعه و خصوصآً افراد جامعه هدف ارتقاء يابد .

 

 

وي همچنين توسعه مراكز نكهداري و مراقبتي روزانه به معلولين را خواستارشد و گفت: با هدايت و سوق دادن خدمات به سمت مراكز روزانه مي توان ضمن تامين سلامت روحي و عاطفي افراد ،روحيه اميد به زندگي را بالا برد.

 

 

دكتر ستاري با بيان اينكه شاهد افزايش كودكان مبتلا به در خود ماندگي (اتيسم) را درسطح استان هستيم خاطر نشان ساخت : دراستان فعلاً دومركز تخصصي به اين كودكان خدمات ارائه مي دهند .

 

 

ايشان تقويت فرهنگ مشاركت در شهرستانها را پشتوانه اي قوي و تاثير گذار در تامين بخشي از نيارهاي مددجويان دانست و گفت : اين امكان شرايطي را فراهم مي كند تا با شناسايي و طبقه بندي افراد محروم ونيازمند  بتوان خدمات مطلوبتري را به آنان ارائه داد .

 

 

افزودني است : توزيع يك وعده غذاي گرم در مهدهاي كودك ، پرداخت شهريه هاي دانشجويي ، پرداخت شهريه سه دهك پايين درآمدي ، پرداخت حق بيمه ، جبران كارآيي ، خويش فرمايي ، تامين دفترچه ها ي درماني ،‌تامين مسكن محرومان ، تقويت فعاليت فوريتهاي اجتماعي وبسياري ديگر از اين قبيل خدمات ؛ از جمله اقداماتي است كه سازمان با تمام توان در صدد تامين خواسته ها ونيا زهاي افراد تحت حمايت خود مي باشد .

 

 

 درادامه حجت الاسلام ميكاييل  مقدسي امام جمعه شهرستان نير هم ضمن ارج نهادن به كارهاي نيك و خداپسندانه سازمان در ياري رساني به افتادگان و محرومان جامعه گفت : تامين نيازهاي روحي و رواني افراد از نظر اخلاقي ، اسلامي ، الهي و ياري رسانيدن به افتادگان نوعي خدمت و عبادتي مقدس است .

 

 

امام جمعه شهرستان نير اضافه كرد : قطعاً خداوند بسياري از نيازمندان را وسيله امتحان و آزمايش بشر دردنيا و عبرت و اندوخته اي براي آخرت تعيين كرده است  بنابراين بهتر است از اين قبيل پيام هاي الهي درست عبرت بگيريم و از خطا ها و لغزش ها مصون بمانيم .

 مقدسي  برنامه ريزي هاي خوب و تاثير گذار در رابطه با قادر سازي و كسب استقلال فردي افراد نيازمند رااز جمله ضروريات يك سازمان حمايتي يادكرد و گفت : شناسايي افراد حاذق و تونمند از بين خانواده هاي معلولان و كمك به كسب استقلال فردي و خودكفايي آنان مي تواند ضمن كاستن از وابستكي هاي فردي به ديگران به سلامت روحي و رواني فرد و خانواده منجر شود .

 

 

ايشان همچنين مقبوليت و پذيرش افراد معلول در كنار خانواده و قرار گرفتن خود به عنوان الگو و سرمشق و ارائه مشاروه هاي تخصصي و توسعه همه جانبه خدمات ارائه شده را از ديگر محورها ومطالبات جامعه ياد كرد .

 

 

لازم به ذكر است : ديدار با كاركنان ، بازديد از محل اخداث پايگاه سلامت روان اجتماعي ، انجمن پيشگيري اوليه از اعتياد ، جمعيت همياران ، روستا مهد ، محل جمع آوري كمك هاي بانوان نيكوكار وساختمان در حال ساخت انجمن معلولان بخش كورائيم از ديگر بخش هاي اين سفر يكروزه بود .

دسته بندی : ---
بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
خبر های تصویری